REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Šiaulių rajono Sąjūdžio 30-mečio minėjimo renginys Kuršėnuose Nuotraukos

1988 metais prasidėjęs sostinėje Vilniuje Sąjūdis, tarsi ugnis, apėmė visą Lietuvą. Neliko nuošalyje ir Šiaulių rajonas, jo miesteliai ir kaimai. 1988 m spalio 3 d. įsikūrė Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinė grupė, o lapkričio 18 d. į Tremtinio klubą susijungė daug Šiaulių rajono tremtinių, politinių kalinių ir kovotojų už Lietuvos laisvę. Į Nepriklausomybės atstatymo kūrėjų gretas būrėsi šviesiausi, drąsiausi mūsų krašto žmonės.

Sąjūdiečiai ir Tremtinio klubo nariai dirbo kartu ir daug nuveikė, kad mūsų Tėvynė vėl būtų laisva. Kartu minėjome abiejų organizacijų įkūrimo ankstesnes jubiliejines datas.

Minėjimas prasidėjo spalio 6 d. šeštadienį  Šv. Mišiomis Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. Po Šv. Mišių minėjimo dalyviai padėjo gėlių prie Tremtinių paminklo ir visi kartu vyko į minėjimo vietą – Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos aktų salę.

Susirinko rajono Sąjūdžio kūrėjai ir  dalyviai, tremtinio klubo nariai ir svečiai. Renginį pradėjo Zenonas Gestautas, pakviesdamas visus sugiedoti Lietuvos himną, o vėliau kviesdamas dalintis sąjūdiečius prisiminimais ir šiandienos įžvalgomis. Arvydas Verseckas, pirmasis Šiaulių rajono sąjūdžio pirmininkas pasidalino įspūdžiais ir prisiminimais, kaip kūrėsi Sąjūdis Lietuvoje ir kaip būrėsi žmonės po Sąjūdžio vėliava Šiaulių rajone. Tikrai daug reikšmingų faktų yra sudėta jo ir jo šeimos pastangomis išleistoje knygoje Sąjūžio 25-mečiui paminėti. Tačiau Arvydo žodžiais sunku nusakyti tame laikmetyje lydėjusius žmones sunkumus ir emocijas. Tačiau buvo nueita į tikslą – Kovo 11-ą Lietuvos Nepriklausomybę.  Janina Banienė ir Eugenija Dragūnienė pabrėžė tremtinių ir politinių kalinių indėlį ir šiandien išlaikytą tvirtumą siekti vieningos Lietuvos. Pranas Mikutis su gera emocija pasidalino ir šiandien aktualiais aforizmais, kurie skatina pažvelgti ar tikrai yra viskas gerai su politikais ir visuomene. Svečias Algirdas Kulikauskas, Šiaulių Atgimimo Sąjūdžio narys, linkėjo laikytis Sąjūdžio idėjų, nemanyti, kad jo jau šiandien nebereikia.

Metai bėga ir to meto įvykiai norom nenorom nueina į užmarštį. Švietimo ir mokslo ministerija numatė renginį Sąjūdžio metams – kraštotyros ekspediciją „Sąjūdžio kūrėjai“, projektą skirtą moksleivių ir jaunimo pilietiškumui ugdyti. Minėjimo dalyviams darbus iš kraštotyros ekspedicijos pristatė Lauryno Ivinskio gimnazijos II g klasės mokiniai Kęstutis Kaminskas, Karolis Keras, Jonas Liutvinas, Ugnius Spaičys ir Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos moksleivės. Ekspedicijose surinkta medžiaga labai svarbi surenkant atsiminimus, kurie nėra niekur užfiksuoti. Gausiais plojimais jaunuoliai buvo pagerbti už nuoširdų darbą, beje ne vienas iš jų turi tamprų ryšį su savo šeimų nariais, dalyvavusiais Sąjūdyje.

Algis Mačiulis, Šiaulių rajono vicemeras pasveikino renginio dalyvius ir įteikė dovanėles moksleiviams, dalyvavusiems kraštotyros ekspedicijose. Ada Grakauskienė perdavė Seimo narės Rimos Baškienės šilčiausius sveikinimus su dovanomis.  Marija Šadlauskienė, tremtinių klubo vadovė, sveikindama susirinkusius negailėjo gerų žodžių sąjūdiečiams, tremtiniams ir politiniams kaliniams už bendrystę.

Visą renginį lydėjo puiki nuotaika. Jis baigėsi pabendravimu prie kavos puodelio. Tačiau liko neatsakytas klausimas. Alfredas Jonuška, kalbėdamas apie šiandienos Valstybės iššūkius ir skaudulius klausė, ar reikalingas toks Sąjūdis šiandien? Susirinkusieji atsakė. O kaip manote Jūs?

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Birželio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 iki 17 val.  
Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

Iki birželio 16 d.
Pirmadieniais-penktadieniais
9 – 19 val.
Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Nijolės Sitonytės, Gitanos Evseičikaitės ir Simonos Bagdonaitės – Gubinienės paroda „Meno teorija / tekstilė“.

Birželio 19 d.
18 val.
Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Gasienės grafikos darbų parodos „Atradimai“ atidarymas. Paroda veiks iki liepos 26 d. Pirmadieniais – šeštadieniais 10 – 19 val.

EDUKACINĖ VEIKLA

Birželio mėnesį
8 – 17 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salėje aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: