REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Edukacinis užsiėmimas projekto „Pasiryžk pokyčiams“ dalyviams „Ebru menas – spalvų terapija“

Geriausias metas, žinoma, ruduo.
Spalvų kontrastai – lyg smagiuos paveiksluos.
Kiek aukso nebyliuos tarpežerių languos
Ir kiek nedaug po šitą auksą vaikšto.

/Petras Panavas/

2018 m. spalio 17 d. popietę į Kužių biblioteką rinkosi moterys, norinčios dalyvauti terapiniame-edukaciniame užsiėmime ,,Ebru menas – spalvų terapija“. Šis užsiėmimas tai viena iš veiklų, Kužių bibliotekos vykdomo projekto ,,Pasiryžk pokyčiams“, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir remia Šiaulių rajono savivaldybė. Edukacinį renginį vedė Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė Roberta Rasikienė. Pradėdama užsiėmimą edukatorė paminėjo, kad terapija spalvomis buvo žinoma jau senovės Egipte. Skirtingos spalvos skirtingai veikia ir žmogaus nervų sistemą: ramina arba – įaudrina. Spalvų terapija labiausiai gali padėti psichologinių ir smegenų veiklos sutrikimų turintiems žmonėms.

Tapyba ant vandens kildinama iš Senovės Kinijos, kur buvo laikoma slaptu žynių mokslu, vėliau išplito po visą pasaulį, įgavo skirtingus pavadinimus. Apie XVI a. išplito dabartinės Turkijos žemėse, kur įgavo Ebru pavadinimą. Dabartinė Turkija šią meno šaką išplėtojo taip, jog ji yra vadinama tradiciniu turkų menu ir yra saugoma UNESCO kultūros paveldo.

Tapyba ant vandens (ebru) išsiskiria tuo, kad ugdo pasitikėjimą savimi, kūrybiškumą, dėmesio lavinimą, motyvaciją. Kuriant ebru technika nereikia išskirtinių meninių gebėjimų – puikus rezultatas visada garantuotas, o piešinys kaskart išeina meniškas ir savaip gražus.

Už lango nuostabus ruduo su tiek daug šiltų spalvų ir šviesos, todėl ir susirinkusios į užsiėmimą šias spalvas liejo savo piešiniuose. Kurdamos moterys atsipalaidavo, mėgavosi bendravimu, džiaugėsi savo darbais ir net uždainavo… Kūrybinių darbų paroda ,,Mano laimės spalvos“ bus eksponuojama Kužių bibliotekoje nuo iki lapkričio 17 d. Maloniai kviečiame apsilankyti!

Nijolė Viktoravičienė,
Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: