REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Paminėta gimnazijos diena

Už šitąjį triūsą L. Ivinskiui amžina garbė priklauso.
Jonas Šliūpas

Kasmet švenčiame savo gimnazijos, pavadintos Lauryno Ivinskio vardu, dieną.  Džiaugiamės, kad ši  diena artimai susijusi su švietėjo Lauryno Ivinskio atminimu ir  tradiciškai organizuojama prieš pat Vėlines. Didžiuojamės, kad  Kuršėnuose ,,Metskaitlių“ autoriaus  taip gražiai įamžintas:  miesto centre pastatytas paminklas (architektas S. Ramunis,  skulptorius P. Aleksandravičius), pavadinta mūsų mokykla, turime ir L. Ivinskio gatvę,  įsteigtas  muziejus bei L. Ivinskio premija už geriausią Metų kalendorių. Be to,  mūsų  gimnazijoje renkamas Garbės ivinskietis (mokinys, mokytojas ir aktyviausias visuomenės atstovas). Džiugu, kad mums, gimnazijos bendruomenei,  Laurynas Ivinskis –  ne tik lietuviško kalendoriaus sudarytojas, bet ir mokytojas,  literatas, leksikologas, vertėjas, švietėjas.  Žinodami šiuos faktus ir švęsdami savo gimnazijos dieną,  į svečius pasikvietėme mokytoją Sigitą Lukienę, daug prisidėjusią, kad mieste prie Ventos būtų taip gražiai ir prasmingai išsaugotas L. Ivinskio atminimas.

Pamokos kitaip

Kadangi į Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos IG klases susirenka mokiniai iš  Kuršėnų m. ir Šiaulių r. mokyklų,  nutarėme pasiūlyti  savo devintokams netradicinę pamoką – susitikimą, kurios viešnia –  Kuršėnų m. Garbės pilietė Sigita Lukienė. Mokytoja papasakojo,  kaip gyveno kalendoriaus sudarytojas, kaip rengėsi leisti laikraštį ,,Aitvaras“, kaip leido kalendorius, kaip sekėsi juos platinti, o vėliau ir grąžinti skolą kunigaikščiui Oginskiui, kaip kalendoriaus sudarytojas rinko žodžius žodynui ir t.t. Viešnia sakė, kad kalendorius gyvena du gyvenimus.  Pirmąjį – kai vienerius metus atlieka savo tiesioginę funkciją. Ir antrąjį – kai pats tampa laiko liudytoju, savotišku metraštininku, istorijos ir atminties saugotoju. Todėl mes, gimnazijos bendruomenė, pirmojo lietuviško kalendoriaus sudarytojo atminimą pagerbėme  ne tik mokykloje, rengdami netradicinę pamoką – susitikimą, bet   ir prie švietėjo kapo Kuršėnų m. senosiose kapinėse,  vėl prisimindami L. Ivinskio nuopelnus Lietuvai bei uždegdami atminimo žvakutes. Vėliau nuskubėjome į  pirmo aukšto fojė. Gimnazistų laukė susitikimas su tautodailininku Stanislovu Kovėra, sukūrusiu kalendoriaus sudarytojo mozaiką iš akmens. Šventėje gimnazistus sveikino ir mozaikos autorių pristatė Kuršėnų tautodailės ir amatų centro direktorė Birutė Poškienė. Tautodailininkui Stanislovui Kovėrai už dovaną – L. Ivinskio mozaiką iš akmens – dėkojo direktorius Albinas Jokubauskas ir visa mokyklos bendruomenė. Mozaikos  atidengimo ceremonijoje dalyvavo  ne tik gimnazijos bendruomenės nariai, bet ir Kuršėnų m. Garbės pilietė Sigita Lukienė, Kuršėnų tautodailės ir amatų centro darbuotoja Ilona Motuzienė. Renginį vedė ir L. Ivinskio nuopelnus Lietuvai padėjo prisiminti Kostas Čaplinskas (IGB), Gustė Markevičiūtė (IGB), Eglė Ambrožaitė (IGB), Paulina Vitauskaitė (IIIGA) ir Matas Cironka (IIGB), kuriuos ruošė mokytojos Raimonda Rumbinaitė ir Vita Šventickienė. Dainomis džiugino gimnazijos mokinių ansamblis, vadovaujamas muzikos mokytojos metodininkės Irenos Maneikienės. Vėliau gimnazijos aktų salėje vyko protų mūšis, skirtas Laurynui Ivinskiui atminti, į kurį klasių komandas pakvietė gimnazijos prezidentės Aurelijos Rimeikaitės vadovaujama  komanda.

Mes visi, besiskirstantys iš renginių ciklo, inicijuoto  direktoriaus pavaduotojos Romos Albrikienės, žadėjome būti savo gimnazijos, miesto,  krašto,  tėvynės vertais žmonėmis.

Raimonda Rumbinaitė, mokytoja

Nuotraukų autorė  – Roma Albrikienė.

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Birželio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 iki 17 val.  
Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

Iki birželio 16 d.
Pirmadieniais-penktadieniais
9 – 19 val.
Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Nijolės Sitonytės, Gitanos Evseičikaitės ir Simonos Bagdonaitės – Gubinienės paroda „Meno teorija / tekstilė“.

Birželio 19 d.
18 val.
Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Gasienės grafikos darbų parodos „Atradimai“ atidarymas. Paroda veiks iki liepos 26 d. Pirmadieniais – šeštadieniais 10 – 19 val.

EDUKACINĖ VEIKLA

Birželio mėnesį
8 – 17 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salėje aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: