REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Šiaurės šalių literatūros savaitės renginys Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje

Šiaurės šalių literatūros savaitė – ilgiau nei 20 metų trunkantis kultūros projektas, kurio tikslas yra skleisti skaitymo džiaugsmą, literatūrą ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją.

1995 m. sugalvota ambicinga idėja su laiku išaugo į kasmetinį renginį, kuriame dalyvauja apie 165 000 vaikų ir suaugusiųjų. Ne išimtis ir Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyrius, kuris taip pat aktyviai dalyvauja skaitymuose. Šiais metais ikimokyklinio amžiaus ir pradinių klasių vaikams pasiūlytą švedų Eliaso ir Agnes Våhlundų knygą vaikams ,,Superherojų vadovas“ išklausyti ir pamatyti atvyko Kuršėnų Stasio Anglickio pagrindinės mokyklos 3 klasės moksleiviai su mokytoja Birute Jukniene.

Gausų būrį pradinukų vyresnioji bibliotekininkė Vilma Grudžinskienė pakvietė į bibliotekos patalpose esančią Kino erdvę, kur jaukiai, žvakių prieblandoje, pradėjome skaitymus. Kad būtų įdomiau klausyti ir paprasčiau suprasti, bibliotekininkė vaikams skaitymo metu per projekcinį ekraną rodė knygos iliustracijas, kurios puikiai atspindėjo emociją, jausmus ir perteikė vaizdinius. „Superherojų vadovas“, tai knyga apie mergaitę Lisą, kuriai visai nepatinka naujoje mokykloje. Ten iš jos tyčiojasi berniukų gauja, nuo kurios ji kasdien bėga slėptis į biblioteką. Vieną dieną ten mergaitė randa knygą, kurioje aprašoma, kaip išsiugdyti 101 galią, reikalingą superherojui. Bet ar tai iš tiesų įmanoma?

Šių metų tekstas nepaliko abejingų. Nors besiklausantys moksleiviai dar tik pradinukai, dėmesį jie išlaikė puikiai. Žinoma, bibliotekininkė taip pat labai stengėsi skaityti kuo raiškiau, išraiškingiau, su emocija, mimikomis, bendraudama su vaikais, intarpuose užduodama jiems klausimus ar paragindama atspėti, koks veiksmas bus toliau. Šių metų Šiaurės šalių literatūros tekstas ne tik įdomus, įtraukiantis ir smagus, bet, svarbiausia, pamokantis. Paliečiantis šių dienų ugdymo įstaigose skaudžią patyčių temą. Tad pasibaigus skaitymams neskubėjome išsiskirstyti, vaikai išreiškė savo mintis, pasidalino išgyventais jausmais ir patikino, jog jų klasėje patyčių nėra.

Vilma Grudžinskienė
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: