REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Įvyko baigiamasis projekto Erasmus+ KA 2 „ABA–ONV“ renginys

2018 m. lapkričio 13d. Šiaulių r. Kuršėnų lopšelyje-darželyje „Eglutė“ įvyko baigiamasis Erasmus+ KA2 projekto „ABA – ONV“ renginys – seminaras „ABA- ONV šiandienos mokyklose“ .  Projekto darbo grupės nariai pristatytė du metus trukusio projekto rezultatą – „ABA -ONV“ programą, kuri patalpinta Moodle sistemoje. Programa bus prieinama kiekvienam, ne tik pedagogui, bet ir tėvams, kurie susidomės ir patirtį bei žinias norės pritaikyti savo darbe.

Šešios Europos šalys (Lietuva, Italija, Ispanija, Bulgarija, Graikija ir Turkija) bendradarbiavo siekdamos vieno tikslo – įgalinti ABA terapijos taikymą švietimo sistemoje.

„ABA -ONV“ – tai patirtimi parengta programa. Rimtai dirbo, mokėsi,  rinko informaciją, dalijosi žiniomis ir praktine patirtimi ne tik partneriai iš užsienio, bet prisijungė ir socialiniai partneriai iš Lietuvos švietimo įstaigų. Be galo dėkingos esame Joniškio lopšelio-darželio „Saulutė“, Šiaulių logopedinio lopšelio-darželio, Klaipėdos lopšelio-darželio „Versmė“ pedagogėms, kurios dalijosi savo darbo patirtimi ir įgūdžiais kuriant programą.

Į seminarą suvažiavo daug dalyvių: iš Klaipėdos, Telšių, Šiaulių miesto bei rajono. Programa susidomėjo auklėtojos, mokytojos, logopedės, specialiosios pedagogės, švietimo pagalbos tarnybų specialistės. Visi pripažino, kad ši programa – tai padarytas be galo didelis, atsakingas ir drąsos reikalaujantis darbas. Dėkojo už galimybę pasinaudoti sukaupta informacija, žiniomis.

Kuršėnų lopšelio-darželio ‚Eglutė“ direktorė Dainora Kuprienė nuoširdžiai padėkojo visiems susirinkusiems už dalyvavimą ir susidomėjimą, o savo komandai – projekto vadovei Aurelijai Leišienei bei darbo grupei už įdėtą darbą, įteikė simbolines dovanėles ir padėkos raštus, ragindama merginas nesustoti, o tęsti savo pradėtą darbą ir žiniomis dalintis toliau.

Kuo naudingas projektas įstaigai? Nesvarbu iš kokios šalies bebūtume, supratome, kad mus sieja tos pačios problemos dirbant su autizmo sindromą bei elgesio ir emocijų sutrikimų turinčiais vaikais. Pastebėjome, kad ABA elementus galima naudoti ir bendrojo lavinimo grupių vaikams. Struktūra, tvarkaraščiai ir taisyklės padeda palaikyti tvarką, valdyti vaikų elgesį, pasiekti išsikeltus ugdymo tikslus. Išmokome dirbti komandoje, patobulinome bendravimo įgūdžius, netgi anglų kalba! Tapome drąsesnės ir atviresnės viskam. Savo darbe praktiškai pradėjome naudoti darbą su paveikslėliais, struktūravome aplinką, kad vaikams, turintiems sutrikimų būtų lengviau orientuotis. Atradome glaudesnį ryšį bendraujant su tėvais. Šiame kelyje pasijutome esantys ne vieni, radome bendraminčių ir užsienyje, ir savo šalyje, todėl esame motyvuotos praktiškai taikyti įgytas žinias, tobulėti ir judėti pirmyn!

Projekto darbo grupė, specialioji pedagogė Larisa Šidlauskienė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Birželio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 iki 17 val.  
Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

Iki birželio 16 d.
Pirmadieniais-penktadieniais
9 – 19 val.
Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Nijolės Sitonytės, Gitanos Evseičikaitės ir Simonos Bagdonaitės – Gubinienės paroda „Meno teorija / tekstilė“.

Birželio 19 d.
18 val.
Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Gasienės grafikos darbų parodos „Atradimai“ atidarymas. Paroda veiks iki liepos 26 d. Pirmadieniais – šeštadieniais 10 – 19 val.

EDUKACINĖ VEIKLA

Birželio mėnesį
8 – 17 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salėje aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: