REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Mažais žingsneliais į „Sveikatos šalį“

Sveika mityba – vienas svarbiausių vaikų, ir ne tik vaikų, sveikos gyvensenos veiksnių. Dėl šios priežasties apie sveiką mitybą vis dažniau kalbama, diskutuojama ir netgi ginčijamasi. „Kuo maitinti vaikus?“, „Ką daryti, jei vaikas nevalgo to, kas pagaminta?“, „Ką daryti, jei vaikas nevalgo vaisių ir daržovių?“, „Kaip atpratinti vaiką nuo saldumynų?“. Patarimų ir siūlymų gausa, bet ar visada jie efektyvūs ir lengvai įgyvendinami? Žinoma, kad ne. Svarbu vaikui pačiam suprasti, kad gali jis būti sveikas, jeigu tuo rūpinsis pats. Siekdami teisingai formuoti darželinukų mitybos nuostatas, valgymo įpročius, Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio „Buratinas“ darbuotojai organizuoja diskusijas, praktines veiklas, susitikimus su specialistais.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė, dirbanti mūsų lopšelyje-darželyje Viktorija Strazdinienė pakvietė priešmokyklinės „Pelėdžiukų“ grupės ugdytinius į biurą dalyvauti veikloje „Sužinokime, kur slepiasi cukrus?“. Sveikatos specialistės aptarė sveikatinimo būdus, pademonstravo koks kiekis cukraus slypi mėgstamiausiuose produktuose, įtraukė vaikus į praktines veiklas, viktoriną. Vaikai klausėsi, diskutavo, tyrinėjo, svėrė, lygino, o gavę dovanų džiūgavo be ribų:)

Lopšelio-darželio dietistė Virginija Šimanskienė ir sveikatos specialistė Viktorija organizavo rytmetį „Valgau, kad sveikas augčiau“ „Pelėdžiukų“ grupėje. Jos diskutavo su priešmokyklinukais apie sveikos mitybos pagrindus, pateikė vaikams inovatyvių praktinių užduočių. Pavaišino raudonskruosčiais obuoliais.

Europos sveikos mitybos dieną „pelėdžiukai“ nutarė skaniai atšvęsti – paskanauti ledais, ne paprastais, o pačių pagamintais sveikuoliškais ledais. Vaikai pjaustė bananus, šaldė juos, gardino trintomis braškėmis, smulkino elektriniu trintuvu. Šiek tiek kasdienio gyvenimo įgūdžių, šiek tiek sveikos mitybos pagrindų ir daug gerų emocijų.

Štai taip, mažais žingsneliais žingsniuojame į „Sveikos mitybos šalį“. Tiesa, retkarčiais nukrypstame nuo sveikatos kelio, bet svarbiausia, kad tai netaptų įpročiu.

Jūratė Vileikienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: