REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Mažais žingsneliais į „Sveikatos šalį“

Sveika mityba – vienas svarbiausių vaikų, ir ne tik vaikų, sveikos gyvensenos veiksnių. Dėl šios priežasties apie sveiką mitybą vis dažniau kalbama, diskutuojama ir netgi ginčijamasi. „Kuo maitinti vaikus?“, „Ką daryti, jei vaikas nevalgo to, kas pagaminta?“, „Ką daryti, jei vaikas nevalgo vaisių ir daržovių?“, „Kaip atpratinti vaiką nuo saldumynų?“. Patarimų ir siūlymų gausa, bet ar visada jie efektyvūs ir lengvai įgyvendinami? Žinoma, kad ne. Svarbu vaikui pačiam suprasti, kad gali jis būti sveikas, jeigu tuo rūpinsis pats. Siekdami teisingai formuoti darželinukų mitybos nuostatas, valgymo įpročius, Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio „Buratinas“ darbuotojai organizuoja diskusijas, praktines veiklas, susitikimus su specialistais.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė, dirbanti mūsų lopšelyje-darželyje Viktorija Strazdinienė pakvietė priešmokyklinės „Pelėdžiukų“ grupės ugdytinius į biurą dalyvauti veikloje „Sužinokime, kur slepiasi cukrus?“. Sveikatos specialistės aptarė sveikatinimo būdus, pademonstravo koks kiekis cukraus slypi mėgstamiausiuose produktuose, įtraukė vaikus į praktines veiklas, viktoriną. Vaikai klausėsi, diskutavo, tyrinėjo, svėrė, lygino, o gavę dovanų džiūgavo be ribų:)

Lopšelio-darželio dietistė Virginija Šimanskienė ir sveikatos specialistė Viktorija organizavo rytmetį „Valgau, kad sveikas augčiau“ „Pelėdžiukų“ grupėje. Jos diskutavo su priešmokyklinukais apie sveikos mitybos pagrindus, pateikė vaikams inovatyvių praktinių užduočių. Pavaišino raudonskruosčiais obuoliais.

Europos sveikos mitybos dieną „pelėdžiukai“ nutarė skaniai atšvęsti – paskanauti ledais, ne paprastais, o pačių pagamintais sveikuoliškais ledais. Vaikai pjaustė bananus, šaldė juos, gardino trintomis braškėmis, smulkino elektriniu trintuvu. Šiek tiek kasdienio gyvenimo įgūdžių, šiek tiek sveikos mitybos pagrindų ir daug gerų emocijų.

Štai taip, mažais žingsneliais žingsniuojame į „Sveikos mitybos šalį“. Tiesa, retkarčiais nukrypstame nuo sveikatos kelio, bet svarbiausia, kad tai netaptų įpročiu.

Jūratė Vileikienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Sausio  mėnesį
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 20 val. Dėl parodos ir / ar kalendorių ekspozicijos lankymo kreiptis į administracijos korpusą. Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicijoje (Ventos g. 11A, Kuršėnai)  „Lietuva brangi“ – kalendorių ekspozicija, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba  el. paštu kursenukultura@gmail.com

Sausio mėn. 2 – 14 d.
Pirmadienį – penktadienį 10 val.– 20 val. Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) istorikės Vidos Girininkienės parengta paroda „Simonas Daukantas: Laikas ir asmenybė“.

Sausio 4 – sausio 31 d.
16 val. Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) Virgilijos Silvestros Šufinskienės autorinė keramikos darbų paroda. Paroda veiks 8 -17 val. pirmadieniais-penktadieniais

Sausio mėn. 16 d. – vasario mėn. 8 d.
15 val. Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai)Dizainerio Viliaus Purono parodos „Mūsų miestas – mūsų namai“ atidarymas. Paroda veiks pirmadienį – penktadienį 10 val.– 20 val.

EDUKACINĖ VEIKLA

Sausio mėnesį
8 val.-17 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai)Keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti  tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai)Aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: