REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Susitikimas su rašytoja Meile Jančoriene- Rinkevičiūte Kužiuose

2018 m. lapkričio 19 d. popietę į Kužių seniūnijos kultūros renginių salę rinkosi kužiškiai, projekto „Pasiryžk pokyčiams “ dalyviai. Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir remia Šiaulių rajono savivaldybė.

Projekto tikslas: Kužių miestelio ir aplinkinių vietovių vienišų žmonių įtraukimas į meno terapines ir savęs pažinimo veiklas puoselėjant gerus tarpusavio santykius, atsikratant įvairių baimių ir stereotipų.

Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Nijolė Viktoravičienė trumpai apžvelgė jau buvusias projekto veiklas: kelionę į Japonišką sodą ( Klaipėdos rajonas, Darbėnai), sutikimą su psichologu Andriumi Kaluginu ir finansininku Gitanu Nausėda, terapinius edukacinius užsiėmimus, kuriuos vedė iliuzionistas Jonas Ziemelis ir edukatorė Roberta Rasikienė. Bibliotekininkė Rita Bielskienė cituodama Mildos Le mintis iš knygos „Moters dienoraštis“, kvietė ramiai atsisveikinti su tuo kas buvo, tvarkingai sudedant prisiminimus ir žvelgti į ateitį su noru gyventi kitaip. Kitaip gyventi kvietė ir šios popietės viešnia iš Vilniaus, žurnalistė, rašanti kultūros, psichologijos, sveikatos ir grožio temomis, žurnalų „Tavo vaikas“, „Vyras ir moteris“ įkūrėja, knygų „Pasivaikščiojimai su Larisa Kalpokaite“, „Nerimo akmuo“, „Raganų klubas“, „Ilgaamžiškumo paslaptys“ autorė Meilė Jančorienė-Rinkevičiūtė.

Rašytoja susitikimą pradėjo trumpai papasakodama apie save. Ji kužiškius supažindino su naujausia savo knyga „Ilgaamžiškumo paslaptys“. Knygos autorė visaverčio ir ilgo gyvenimo paslaptis atskleisti ėmėsi kartu su garsiausiais Lietuvos gydytojais, alternatyviosios medicinos atstovais, psichikos sveikatos specialistais. M. Jančorienė-Rinkevičiūtė  teigė: „Žmogaus gyvenimas – lyg trumpas, šviesus ir šiltas saulės blyksnis. Kad ir kiek metų gyventum, jų vis tiek per mažai. Visų laikų išminčiai ieškojo būdų, kaip pratęsti žmogaus amžių, bet stebuklingo gyvybės eliksyro taip ir nerado… Vis dėlto žmogaus gyvenimo trukmė kinta. Gyvename kur kas ilgiau nei mūsų seneliai ar proseneliai. Tačiau gyventi norisi ne tik ilgai, bet ir aktyviai, energingai, sveikai. Ar įmanoma patiems pratęsti savo gyvenimą ir net pagerinti jo kokybę? Juk biologinio laikrodžio teorija teigia, kad gyvensime tiek, kiek užprogramuota mūsų genuose… Pasak naujausių mokslo tyrimų ir įvairių sričių specialistų, genai reaguoja į mūsų gyvenimo būdo pokyčius, tad atsakymas – tikrai įmanoma!“ Rašytoja negailėjo patarimų kaip išsaugoti jaunatviškumą, kaip svarbu kuo daugiau judėti ir kaip išmokti gyventi čia ir dabar. Manome, kad  popietės dalyviai išėjo praturtėję žiniomis ir patyrę bendravimo džiaugsmą, o M. Jančorienės-Rinkevičiūtės knyga „Ilgaamžiškumo paslaptys“ padovanota Kužių bibliotekai, lauks savo skaitytojų.

Nijolė Viktoravičienė,
Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Ritos Bielskienės

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: