REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Užsiėmimai Šiupylių bibliotekoje Nuotraukos

Kad ilgi rudens vakarai neprailgtų, 2018m. lapkričio 15 dieną Šiupylių biblioteka pakvietė visus norinčius išgirsti, susipažinti, išmokti ir pabendrauti.

Bibliotekoje vyko renginys „Šviesos ir žodžio šventė“, skirtas Šiaurės šalių literatūros savaitei. Septintokė Mantė Lengvenytė ir trečiokė Gabija Girdžiūtė paskaitė tekstą „Superherojus“, skaitymą papildė rodydamos skaidres, kuriose vaizduojamas knygos siužetas. Visi dalyviai įdėmiai klausėsi. Po to diskutavo ir apžiūrėjo parodėlę „Šiaurės šalių herojai vaikams“.

Antroje renginio dalyje vyko edukacinis užsiėmimas „Išbandyk piešimą ant vandens ir tu!“. Į svečius atvyko Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė Roberta Rasikienė ir bibliotekų procesų automatizavimo inžinierius Kostas Aleksandrovičius, kurie pristatė edukacinius užsiėmimus: „Ebru menas – tapymas ant vandens“, ,„Edukaciniai žaidimai su virtualios realybės akiniais“ ir  „Terapiniai šviečiantys smėlio staliukai“.

Pradėdama užsiėmimą edukatorė Roberta supažindino su Ebru menu. Tyrinėtojai pagal rastus pirminius dokumentus, kuriuose minimas popieriaus dažymas ant vandens penkiais atspalviais, mano, jog šis menas gyvuoja nuo 6 amžiaus ir kilęs Kinijoje, Tang dinastijos laikais (618 – 907). Tuo metu tai buvo tik vyrų žinių mokslas, mat anksčiau tokia technika buvo slapta. Ją net naudojo gaminant slaptus dokumentus, pinigus. Tais laikais šis menas buvo vadinamas ebre. Ebre – tai senovinės Centrinės Azijos žodis, kuris liet. reiškia „pelėsinis popierius“. Kai kurie darbai Kinijoje buvo vadinami liu-sa-cien (liet. klampusis sluoksnis). Į Lietuvą šis menas atkeliavo 2006 metais.

Tapyba ant vandens leidžia pasinerti į save, pačiam sukurti kelis piešinius. Savaime kyla susižavėjimas užburiančia spalvų ir formų transformacija, besikeičiantis vaizdas skatina smalsumą ir norą sužinoti, kas bus toliau. Dėl paprasto, greito atlikimo ir daromo poveikio (atsipalaiduojama, sutelkiamas dėmesys) piešimas ant vandens veikia itin terapiškai, Kuriant ebru technika naudojamos natūralios, ekologiškos priemonės, tad visiems yra saugu. Skirtingos spalvos skirtingai veikia ir žmogaus nervų sistemą: ramina arba – įaudrina. Tai terapija, kuri taikytina tiek seneliui, tiek veikliam darbuotojui, tiek nedrąsiam pirmokui.

Smėlio terapija yra puiki priemonė vidinei ramybei sukurti. Ramybė labai svarbi dvasiniam ir intelektiniam asmenybės tobulėjimui. Tai gali paskatinti atsiverti pasauliui, padėti lengviau įsilieti į visuomenę. Žaislinių figūrėlių ir rankų pagalba, vaikai galėjo kurti, fantazuoti.
Su virtualios realybės akiniais dalyviai galėjo žiūrėti filmukus, žaisti edukacinius virtualius žaidimus.

Renginio pabaigoje bibliotekininkė Salvinija Šeškauskienė padėkojo svečiams už įdomiai pravestas edukacijas ir už galimybę bibliotekos lankytojams turiningai ir smagiai praleisti laiką.

Salvinija Šeškauskienė,
Šiupylių bibliotekos bibliotekininkė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: