REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Ar turėtumėte leisti vaikams laimėti žaidžiant stalo žaidimus?

Foto: pixabay.com

Stalo žaidimai yra nuotaikingas laiko praleidimo būdas, suartinantis šeimos narius ir draugus. Be to, žaidimai naudingi vaikams, nes taip lavinami jų bendravimo įgūdžiai, emocinis suvokimas ir intelektas. Vaikų pažinimo procesas prasideda labai anksti, tad žaislai vaikams juos turėtų lydėti nuo pačių pirmųjų dienų. Taip ne tik padėsite vaikui tobulinti žinias, bet ir praleisite daugiau laiko drauge. Šaunių žaislų vaikams ir stalo žaidimų rasite apsilankę 1a.lt internetinėje parduotuvėje, kur jūsų visuomet lauks ne tik puikūs pasiūlymai, bet ir neįtikėtinos nuolaidos!

Stalo žaidimai kaip Monopolis, Alias, Lego ar 5 sekundės suburia visus drauge, tad vaikai ne tik mokosi pažinti pasaulį, bet ir bendrauja su šeimos nariais. Tačiau tėvams dažnai iškyla klausimų ar žaidžiant stalo žaidimus su vaikais jie turėtų leisti jiems laimėti? Kaip laimėjimas ir pralaimėjimas veikia vaiko mokymąsi ir tolimesnę raidą?

Kaip žaisti stalo žaidimus su vaikais?

Jauname amžiuje vaikų psichika yra jautri įvairiems veiksniams, kadangi tėvai ir kiti šeimos nariai yra pirmasis vaiko socialinis ratas, labai svarbu, kad atžala iš jų mokytųsi. Tad kaip žaisti su vaikais, kad jie tobulėtų, o nesijaustų puolami ar apgaudinėjami? Žinoma, vyresnieji mėgsta nusileisti atžaloms ir stebėti kaip šie džiūgauja laimėjus, tačiau, anot vaikų psichologų, tai gali būti kenksminga mažųjų raidai.

Žaisdamas vaikas turi išmokti ne tik žaidimo taisykles, bet ir tai, kaip reikia priimti pralaimėjimus bei džiaugtis laimėjimais. Jei žaisdami pastebite, kad jaunieji dalyviai nuolatos pralaimi, nusileiskite keliuose ėjimuose ir leiskite jiems pasimėgauti pergalės jausmu. Tačiau nepiktnaudžiaukite nuolaidžiaudami, nes taip vaikas neišmoks priimti pralaimėjimo. Be to, stenkitės būti subtilūs, nes nors ir jūsų priešininkas yra mažiau patyręs, tai nereiškia, kad jis nepastebės apgaulės.

Foto: pixabay.com

Mokykite vaikus laimėti ir pralaimėti

Kaip jau minėjome, svarbu vaikus mokyti laimėti ir pralaimėti, stalo žaidimai yra puikus būdas šių savybių lavinimui. Pirmaisiais metais tėvai yra pagrindinis autoritetas vaikui, vėliau mažieji pradeda lankyti darželius, eiti į mokyklą ir jų socialinį ratą papildo nauji žmonės. Prieš paleidžiant atžalą į platųjį pasaulį, svarbu jį tinkamai paruošti.

Įsivaizduokite situaciją, kai pralaimėjęs žaidimą vaikas apsiašaroja ir susigūžia kamputyje, tai gali atrodyti kaip vaikiški kaprizai, tačiau tai tik parodo, kad jis nemoka pralaimėti. Tad, kai kitą kartą žaisite su atžalomis ir jie pralaimės, paraginkite juos pasidžiaugti laimėtojų sėkme, pagirti juos. Naudokite tokias frazes kaip: “džiaugiuosi tavo sėkme”, “tai buvo smagu žaidimas”.

Tačiau yra ir kita monetos pusė, kuomet laimėjus vaikas pradeda šaipytis iš pralaimėjusiųjų, juos žeminti ir kitaip demonstruoti savo pranašumą. Šiuo atveju irgi mokykite vaiką pergalę priimti kaip natūralią žaidimo eigą, bet nepamirškite pagirti jo sėkmės ir žinių. Pagyrimai suteikia pasitikėjimo savimi, ypatingai ugdant vaiką nuo mažų dienų, bet turėkite omenyje, kad pasitikėjimas savimi nėra tas pats kas pasipūtimas.

Foto: pixabay.com

1a.lt – žaislai vaikams ir stalo žaidimai vienoje parduotuvėje

Tėveliams nuolat kyla klausimų ir abejonių auklėjant vaikus, netgi pramogos kaip žaidimai gali tapti iššūkiu. Bet tik žaisdami galėsite išmokyti vaikus įgūdžių, kurių jiems prireiks išėjus į platųjį pasaulį. Na, o žaidimais ir žaislais pasirūpins 1a.lt internetinė parduotuvė, čia rasite populiarius ir visų pamėgtus žaidimus kaip Monopolis, Alias, 5 sekundės, UNO, tad be jokio vargo išsirinksite jums patinkančius. O kur dar šaunūs pasiūlymais, kuriems neįmanoma atsispirti… Papildykite savo žaidimų kolekciją ir pramogaukite kartu su vaikais!

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: