REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Šiupylių bibliotekoje – paroda „Medinukai“ Nuotraukos

Ar žmonės žino, kad miškai —
tai mūsų žemės gyvos mintys,
kad jiems išnykus visiškai,
žmogus ir žemė ims kankintis?
(Justinas Marcinkevičius)

Nuo senų laikų žmonės jautė didelę pagarbą ir prieraišumą medžiams. Tikėjimas nepaprastomis medžių galiomis ilgai gyvavo nepakitęs žmonių sąmonėje, rūpestingai perduodamas iš kartos į kartą.

Šiupylių bibliotekoje nuo 2018 m. gruodžio 3 d. veikia šiupyliečio, meno mėgėjo Alfonso Naumovo medžio darbų paroda „Medinukai“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui.

Alfonas Naumovas mokėsi, gyvena ir kuria Šiupyliuose. Tai pirmoji jo paroda Šiupyliuose, tikėkimės – ne paskutinė! Drožyba Alfonas užsiima nuo vaikystės, savarankiškai mokėsi kurti įvairius drožinius, paskui visą gyvenimą nesiskyrė su drožinėjimo peiliuku, nes jo tėvelis visą gyvenimą dirbo staliumi Šiupylių žemės ūkio bendrovėje. Todėl ir pamėgo tokį kruopštų ir atsakingą darbą. Pirmieji jo darbai buvo pakabukai, paveikslai ant sienų, netradiciniai inkilėliai paukščiams ir kiti suvenyrai. Meninė medžio drožyba primena senąsias Lietuvos tradicijas.

Alfonsas didžiausio pripažinimo pelnė savo drožiniais, kuriuos sukūrė savo anūkei Danielei: tai paspirtukas su bagažine dėžute – anūkės rankinukui, vėliau – jau didesnis dviratukas su guminėmis padangomis ir siuvimo mašinėlė. Pasak menininko, „pats kiečiausias medis, tai aišku ąžuolas,  paskui – uosis, beržas. Na, o tiems paveikslams, tai renkiesi pagal spalvą“. Pastaruosius metus meistras drožia įvairius suvenyrus. Jo drožiniai labai paplito tarp draugų. Medžio darbai tapo ne tik laisvalaikio pomėgis, bet ir gyvenimo prasmė.

Kviečiame į nuostabią ir šiltą parodą „Medinukai“ iki 2018 m. gruodžio 31 dienos!

Šiupylių  bibliotekos  bibliotekininkė
S. Šeškauskienė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: