REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Socialinė akcija „Aš ir tu, – tai mes!!!“ Kuršėnuose

Trečius metus iš eilės Tarptautinės žmonių su negalia dienos proga Šiaulių apskrities cerebrinio paralyžiaus asociacija (ŠCPA) kartu su aktyviais visuomenininkais tarptautinės žmonių su negalia dienos proga, organizuoja socialinę akciją „Aš ir Tu, – tai MES!!!“, kurios pagrindinis tikslas – mažinti atskirtį tarp negalios paliestų bei nepaliestų žmonių, didinti bendruomeniškumą, inkliuziją, vienybę Lietuvoje bei Europoje. VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ prisijungdami prie šios gražios, atkurtos Lietuvos šimtmečiui skirtos socialinės akcijos, 2018 m. gruodžio 3 d. pakvietė žmones, kurie neabejingi socialinės atskirties mažinimui tarp neįgaliųjų ir negalios neturinčių, rinktis Lauryno Ivinskio aikštėje.

Nepabūgę žiemiško besikeičiančio oro, akcijoje „Aš ir Tu, – tai MES!!!“ dalyvavo apie 100 žmonių iš įvairių mokyklų, įstaigų ir klubų: Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Šiaulių rajonos Viltis“, Šiaulių rajono LIONS klubo, Valstybinės Šiaulių kolegijos, Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijos, Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro, Kuršėnų kūrybos namų, Kuršėnų Senjorų klubo ir Raudėnų kultūros namų. Visiems susirinkusiems VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ direktorė Virginija Norvaišienė perskaitė Lietuvos Lietuvos Respublikos prezidento Valdo Adamkaus, kuris nuo šių metų tapo akcijos globėju, sveikinimo žodį. Gražių žodžių apie neįgaliųjų ir negalios neturinčių žmonių bendrystės svarbą ir reikalingumą tarė Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė ir Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas  Algis Mačiulis. Akcijos Kuršėnuose ambasadoriais tapę Šiaulių rajono LIONS klubo nariai pasidžiaugė jau keletą metų besitęsiančia draugyste su neįgaliaisiais ir draugiška bendruomene. Kuršėnų miesto seniūnas Vytautas Gedmontas prisiminė atskirties mažinimo tarp negalios paliestų ir nepaliestų žmonių projektus, kurie vienija ir skatina bendruomeniškumą. Sušalti neleido Raudėnų kultūros namų liaudiškos muzikos kapelos „Jaunimėlis“ kolektyvas (vadovas Algis Aušbikavičius), kuris skatino pajudėti ir kartu padainuoti. Akcijos pabaigoje buvo sukurtas didelis „gyvas“ ženklas „Neįgalusis“, simbolizuojantis draugystę tarp neįgaliųjų ir negalios neturinčių žmonių.

Akcija „Aš ir Tu, – tai MES!!!“ paskatino dar kartą pažvelgti į šalia esančius žmones ir priimti juos tokius, kokie jie yra. Kaip teigė akcijos globėjas Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus: „Neįgalieji bičiuliai – tai neatsiejama mūsų dalis. Mūsų Lietuvos, mūsų visuomenės, mūsų pačių dalis. Todėl abejingumu ir ignoravimu skriausdami neįgaliuosius, skriaudžiame save – savo dvasią, savo žmogiškumą, savo valstybę“. Linkime, kad po truputi išnyktų „sienos“ tarp negalios turinčių ir jų neturinčių žmonių, nebeliktų patyčių, nevilties, baimės būti nesuprastam, atskirtam nuo visuomenės.

Socialinės akcijos Kuršėnuose organizatoriai:

Viešoji įstaiga „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ ir
Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šiaulių rajono Viltis“

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: