REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Mokymo programų atnaujinimas per tarptautinę praktiką Kuršėnų politechnikos mokykloje Nuotraukos

Viešosios įstaigos Kuršėnų politechnikos mokyklos pedagogai profesinės patirties sėmėsi iš kolegų Ispanijoje. Keturiose skirtingo lygio Valensijos profesinio mokymo įstaigose stebėjome kaip organizuojamas mokymosi procesas verslo ir administravimo specialybių mokiniams. Diskusijose su mokyklų vadovais, mokytojais, lyginome Lietuvos ir Ispanijos švietimo sistemų aspektus, susipažinome su modulinio mokymo programomis (kaip sudaryti  moduliai), mokymo baze, mokinių praktikų organizavimu, pasiekimų vertinimo sistema.

Kai kuriose profesinėse mokyklose pamokos vyksta dviem pamainomis, plačiai taikomas mokymasis nuotoliniu būdu, taip sudaromos geros sąlygos mokytis ir suaugusiems, kurie mokosi pameistrystės forma ir praktinį mokymą atlieka darbo vietoje pas darbdavį.

Vienos savaitės vizitas Valensijoje buvo turiningas ir padėjo mums įgyti naujų vadybinių, pedagoginių ir technologinių kompetencijų, susijusių su verslo ir administravimo švietimo sritimi, pagilinti žinias apie modulinį mokymą, kultūrinę globalizaciją. Tik ieškodami ir nuolat atsinaujindami kompetencijas galime inicijuoti pokyčius mokykloje, tobulinti profesinio mokymo rengimą, o tuo pačiu ir pasiekti geresnių mokymosi rezultatų.

Grįžus iš vizito Ispanijoje pasidalinta įgyta patirtimi profesijos mokytojų metodinės grupės susirinkime. Vizite dalyvavusi mokyklos direktorė Regina Rupšienė savo pranešime išryškino mokinių pasiekimų vertinimo sistemos, modulinio mokymo skirtumus Lietuvoje ir Ispanijoje (Ispanijoje įgytų kompetencijų vertinimas vykdomas vietiniu lygmeniu), papasakojo apie nuotolinį mokymąsi, išgrynintus mokymosi lygius, edukacines erdves Valensijos mokyklose.

Vizite dalyvavusios profesijos mokytojos M. Kriaučiūnienė, A. Kazlauskienė ir V. Ramaniukienė pritaikė patirtį rengdamos prekybos įmonių vadybininko padėjėjo, apskaitininko ir kasininko dalykų modulių programas.

Mokymosi/darbo stebėjimo veiklos Ispanijoje vyko pagal VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos įgyvendinamą Erasmus+ programos profesinio mokymo mobilumo projektą „Mokymo programų atnaujinimas per tarptautinę praktiką“ Nr.2018-1-LT01-KA116-046783.

Vita Galvelienė
Gimnazijos skyriaus vedėja, projekto dalyvė

„Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.”

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: