REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Automobilių mechaniko mokymo programos mokiniai stažavosi Vokietijoje

Prieš keletą dienų iš praktikos Vokietijoje, Chemnice, sugrįžo mūsų mokyklos automobilių mechaniko specialybės penki antrakursiai. Praktinė stažuotė vyko Vokietijos F + U Sachsen GmbH mokymo centro autoservise, turinčiame praktiniam mokymui reikalingą naujausią techniką, įrangą, reikalingas mokymo priemones. Mokiniai atliko praktines veiklas, susijusias ne tik su moduliu „Automobilio sandara“, kurio vyko mokytis, bet ir kitas: nustatinėjo automobilių dalių techninius parametrus, ardė ir surinkinėjo automobilių variklius, sankabas, stabdžių sistemas, ardė ratus, juos keitė ir balansavo, montavo padangas, šalino variklių valdymo sistemų sutrikimus su diagnostine „Bosh“ įranga.

Stažuotei buvo taikoma Europos profesinio mokymo kreditų sistemos (ECVET) metodika. Mokinius mokė, daromą pažangą vertino kompetentingi Vokietijos F + U Sachsen GmbH mokymo centro profesijos mokytojai. Sugrįžus po stažuotės į mokyklą, pasiekimų vertinimai (pažymiai) buvo perkelti, pripažinti ir užskaityti VšĮ Kuršėnų politechnikos mokykloje.

Vokietijos profesinio mokymo centre mokosi profesijos arba kelia kvalifikaciją mokiniai ir studentai ne tik iš Europos, bet ir iš įvairių pasaulio šalių, taigi, bendraudami su kitų šalių mokiniais būsimieji automobilių mechanikai patobulino savo užsienio kalbų gebėjimus. Taip pat įgavo labai naudingos asmeninės patirties: savarankiškumo, laiko planavimo, gebėjimo prisitaikyti ir orientuotis svetimoje aplinkoje, socialinės patirties.

Laisvalaikiu lankydamiesi Chemnic muziejuose, ekskursijose į Drezdeną, Leipcigą, Freiburgą mokiniai praplėtė kultūrinį akiratį.

Baigiantis stažuotei išduoti dokumentai, atspindintys įgytus ir patobulintus įgūdžius, kompetencijas.

Mokinių stažuotė Vokietijoje – viena iš vykdomo Erasmus+ programos profesinio mokymo mobilumo projekto „Mokymo programų atnaujinimas per tarptautinę praktiką“ Nr.2018-1-LT01-KA116-046783 veiklų.

Salvinija Paulauskienė
VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos projektų vadovė

„Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.“

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: