REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Kuršėnuose, Vaikų bibliotekoje, įkurta „Kino pažinimo erdvė“

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyrius 2018 m. vykdo projektą „Kino pažinimo erdvės įkūrimas Kuršėnuose“. Projektu buvo siekiama ne tik vaikus, bet ir jaunimą įtraukti į kūrybinį procesą kino tematika. Visą laikotarpį dalyvavusieji aktyviai ir prasmingai dalyvavo edukacinėje kino pažinimo kultūroje, jie buvo skatinami žiūrėti, analizuoti ir vertinti įvairius kino ir TV filmus, taip pat bandė kurti ir patys, buvo nufilmuotas ir sumontuotas ne vienas video filmukas. Per pirmuosius metų mėnesius intensyviai vyko Kino erdvės įkūrimo darbai: įsigyta tam pritaikyti spalvoti, vaikam bei jaunimui puikiai tinkantys baldai, profesionali garso, projekcinė bei langų užtemdymo įranga. Diferencijuotos pagal amžių vaikų ir jaunimo grupės rinkdavosi teminėms filmų peržiūroms, po jų visada vykdavo diskusijos, aptarimai, minčių išsakymai, edukaciniai kino kūrybos užsiėmimai su profesionaliais edukatoriais. Teatro ir kino kūrėjas, režisierius Vytautas V. Landsbergis pristatė du savo režisuotus ir kurtus filmus „Apie vieversį“ ir „Žemės broliai“. Peržiūrėjus juos jaunimas įsitraukė į diskusijas, įsijautė į aktorių vaidmenis, po to autorius moksleiviams taip pat skyrė užduotį. Savanoriai turėjo čia pat, per kelias minutes sukurti tokį scenarijų, pagal kurį būtų galima pastatyti filmą. Dar du edukatoriai, Šiaulių kino meno klubo prezidentas, daugelio filmų autorius Viktoras Gundajevas ir audiovizualinio meno specialistas Ramūnas Snarskis visus metus dirbo su gimnazistais, kurie kūrė, filmavo, redagavo, montavo filmus bei patys bent trumpam įsijausdavo į aktoriaus rolę. Visa tai davė saldžių vaisių – buvo sukurti  trys nuotaikingi, šmaikštūs bei labai kūrybiški filmukai. Negalima pamiršti ir protmūšių kovų! Žaisti bibliotekininkė pasiūlė inovatyviai – pasitelkiant planšetinius kompiuterius kiekvienai komandai. Per „Kahoot“ internetinę programą bibliotekininkė viktoriną sukūrė kino tematika. O iš projektui skirtų lėšų laimėjusios komandos buvo apdovanotos šauniais prizais – vardiniais bibliotekos rašikliais su ant jų esančiu antistresiniu suktuku.

Labiausiai džiugina matyti entuziastingus moksleivių veidus bei šypsenas. Jaunimo būta tikrai stropaus. Kadangi šiuo projektu Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyrius, ateityje ketinantis tapti Šeimos biblioteka, siekė socialiai jautrią ir mažiau filmų nuomos galimybių turinčią vaikų ir jaunimo auditoriją pritraukti į naujai sukurtą Kino pažinimo erdvę, pastebima, kad tai pasiteisino – atėjusieji pamėgo laisvalaikio leidimą joje ne tik žiūrint bei analizuojant filmus, bet ir didėjantį norą skaityti. Pastaruoju metu pagyvėjo ir pati biblioteka – šiemet pakito visi jos baldai, fondų išdėstymas, vis daugiau lankosi suaugusiųjų.

Filmų peržiūros, diskusijos bei aptarimai, edukacinės veiklos su profesionaliais edukatoriais, protmūšiai tęsis ir ateityje, todėl naujoje erdvėje lauksime kiekvieno kino mėgėjo. Sekite tolimesnes naujienas bibliotekos internetiniame puslapyje biblioteka.w3.lt

Projekto metu sukurtus filmukus „Kuršėnai – molio miestas“, „O būna taip..“ ir „Kuršėnų žinios“ galite pažiūrėti paspaudę nuorodas:

https://youtu.be/zi1XooMfd04

https://www.youtube.com/watch?v=G1gzE7ngYnM&t=3s

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė, projekto vadovė

 

Projektą finansuoja

 

 

Partneriai

Projektą vykdo

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: