REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Šventėje įteikta L. Ivinskio premija už geriausią metų kalendorių

Kuršėnuose, kaip ir kasmet, tradiciškai vyko lietuviško kalendoriaus šventė. Senosiose kapinėse ant lietuviškų kalendorių pradininko Lauryno Ivinskio kapo padėtos gėlės, uždegtos žvakutės. Pagarbos žodžius tarė režisierius Zenonas Gestautas ir mokytoja Sigita Lukienė.

Po to Šiaulių rajono kultūros centro salėje vyko XXIX Šiaulių rajono savivaldybės Lauryno Ivinskio premijos už geriausią metų kalendorių „Simonui Daukantui 225“ įteikimas. Meninę kompoziciją suvaidino vaikų teatro „Ikaras“ mažieji artistai.

Lauryno Ivinskio premijos skyrimo Komisijos posėdžio sekretorė Laimutė Marytė Varkalienė perskaitė posėdžio protokolą. Komisijai buvo pateikta 15 kalendorių. Komisijos nariai išskyrė keturis kalendorius – „Lietuvos šimtmečio atspindžiai Šiaulių rajone“. 2018 m. kalendorius, „Simonui Daukantui 225“, kalendorius – knyga 2018 metai“; „Dzūkų kalendorius 218“ ir „2018 – 2019 metų kalendorius „Begalinis tikėjimas teatru, skirtas aktorės Agnės Gregorauskaitės 80-osiosms gimimo metinėms paminėti“.

Aidint plojimams, buvo paskelbta, kad po svarstymų nuspręsta, kad Lauryno Ivinskio premijos skyrimo nuostatus labiausiai atitinka ir savo menine, išliekamąja verte, dizainu bei aktualumu išsiskiria kalendorius „Simonui Daukantui 225“, kalendorius – knyga 2018 metai“. Sudarytoja ir tekstų autorė Vida Girininkienė. Jai buvo įteikta piniginė premija, užrišta vardinė juosta, įteiktas Šiaulių rajono savivaldybės mero Antano Bezaro padėkos raštas ir gėlės. Laureatę pasveikino Šiaulių rajono kultūros darbuotojai, svečiai iš Akmenės rajono, bendraminčiai.

Istorikės Vidos Girininkienės parengtos parodos „Simonas Daukantas: Laikas ir asmenybė“ pristatyme susirinkusiems buvo smalsu sužinoti daug naujų faktų apie Simoną Daukantą, jo veiklą, kūrybą.

Pati istorikė ir kalendoriaus „Simonui Daukantui 225“, kalendorius – knyga 2018 metai“ sudarytoja kelis metus rinko medžiagą apie Simoną Daukantą, išvažinėjo daug šalių, kuriose savo pėdą buvo įspaudęs įžymusis žemaitis. Savo pradėtą studiją Vida Girininkienė pažadėjo tęsti ir toliau rinkti istorinius faktus.

Šiaulių rajono savivaldybės inf.
Nuotraukos Z. Ripinskio

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: