REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Knygos „Kuršėnų vyniotinio“ istorija sutiktuvės Kuršėnuose Nuotraukos

Žiemišką 2019 m. sausio 18-osios vakarą, Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos darbuotojų pakviesti, į Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnaziją rinkosi kuršėniškiai ir svečiai iš visos Lietuvos, kur visų laukė Jono Kiriliausko knygos „KURŠĖNŲ VYNIOTINIO“ ISTORIJA sutiktuvės.

Pasak Jono Kiriliausko, iš tikrųjų tai yra knyga – kelionė po daugelio mūsų mėgstamą konditerijos pasaulį, kuriame kaip jūs pamatysite, irgi galioja tie patys istorijos dėsniai.

Knygoje trumpai apžvelgiama pasaulio, Lietuvos ir Kuršėnų konditerijos, mieste veikusi visuomeninio maitinimo įstaigų istorija, užfiksuoti jos įmonėse dirbusių darbuotojų prisiminimai.

Išsamiau aprašoma konditerinio gaminio „Kuršėnų vyniotinis“ atsiradimo istorija ir jo kūrėjos konditerės – meistrės Eugenijos Dragūnienės ir jos vadovaujamo cecho darbinė, visuomeninė veikla. Knygos puslapiai skaitytojus nukelia į Kuršėnuose veikusį žymųjį restoraną „Paventys“, savo gaminiais išgarsėjusią valgyklą, Daugėliuose ir Pavenčiuose veikusias kavines. Nepamiršti ir buvę darbuotojai, be kurių sunkaus ir kruopštaus darbo Kuršėnai nebūtų išgarsėję savo tortais, pyragais, įmantriausiais gaminiais. Knygoje pateikiami ir statistiniai Lietkoopsąjungos Šiaulių rajono duomenys, atspindintys to laikmečio situaciją, įvairiausi rimti ir juokingi darbiniai nutikimai.

Knygos pristatymo metu žaismingai ir linksmai žiūrovai keliavo Kuršėnų miesto, pasaulio konditerijos, maitinimo įstaigų, darbuotojų gyvenimo istorijos takais. Po šiuos vingrius, sudėtingus, knygos labirintus vedžiojo Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Ikaras“ jaunieji aktoriai – „vyniotinio kepėjai“ (vadovai – Leontina ir Petras Valskiai).

Salę puošė ir žiūrovus džiugino tautodailininkės Almos Stugienės karpiniai ir knygų žymekliai. Kuršėnų meno mokyklos moksleivės Saidos Spulginaitės paveikslas „Kalėdos Kuršėnuose“ puošė sceną. Kankliavo Kuršėnų meno mokyklos mokytojos Rimos Ananjevienės mokinės Gabrielė Dovtartaitė ir Ula Piščikaitė. Renginį vedė gimnazistai Kipras Kunigėlis ir Auksė Ulytė.

Šiaulių rajono turizmo ir verslo centro direktorė Kristina Duseikaitė papasakojo apie knygos leidimą. Autorius Jonas Kiriliauskas supažindino su knygos atsiradimo pradžia, padėkojo žmonėms, pasidalijusiais savo prisiminimais ir dokumentine medžiaga, palengvinusia knygos, kurios viršelyje puikuojasi karpinių meistrės Almos Stugienės karpinys „Kuršėnų vyniotinis“, rašymą. Autoriaus padėkos ženklas – knyga su dedikacija, padovanota daugeliui knygos herojų, bendraminčių, pagalbininkų.

Garsiais plojimais publika pasitiko garbingą vakaro viešnią – „Kuršėnų vyniotinio“ kūrėją, konditerijos meistrę Eugeniją Dragūnienę. Ponia Eugenija nuoširdžiai padėkojo savo kolegėms, dukrai Dainai Putvinskienei, savo sunkiu darbu, išradingumu, sumanumu išgarsinusioms Kuršėnus, savo tobulais tortais, pyragais, kitais konditerijos gaminiais. Eugenijai Dragūnienei savo kūrinį, garsiojo „Kuršėnų vyniotinio“ karpinį, padovanojo Alma Stugienė. Dovanas, gražius palinkėjimus išsakė Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja, kuršėniškė Rima Baškienė, jos padėjėja Ada Grakauskienė, Kuršėnų miesto seniūnas Vytautas Gedmontas, seniūno pavaduotoja Giedrė Karkalienė, Kuršėnų kaimiškos seniūnijos seniūnė Edita Mileikienė ir kiti garbūs svečiai.

Renginį organizavo Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka, Šiaulių rajono turizmo ir verslo centras, Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija ir Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centras.

Vida Ragauskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė

Nuotraukos Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėjos Karolinos Jasiukevičiūtės

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Birželio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 iki 17 val.  
Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

Iki birželio 16 d.
Pirmadieniais-penktadieniais
9 – 19 val.
Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Nijolės Sitonytės, Gitanos Evseičikaitės ir Simonos Bagdonaitės – Gubinienės paroda „Meno teorija / tekstilė“.

Birželio 19 d.
18 val.
Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Gasienės grafikos darbų parodos „Atradimai“ atidarymas. Paroda veiks iki liepos 26 d. Pirmadieniais – šeštadieniais 10 – 19 val.

EDUKACINĖ VEIKLA

Birželio mėnesį
8 – 17 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salėje aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: