REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

15min.lt: Negalia – ne kliūtis laimėti: sveikuosius triuškina ir aklas šaškininkas iš Kuršėnų

„Mums nereikia, kad mūsų gailėtų, norime jaustis pilnaverčiai. Ir net jei esame neįgalūs – esame labai galingi“, – sako Elena Adomaitienė, jau ketverius metus vadovaujanti Kuršėnų neįgaliųjų sporto klubui „Atgaiva“.

Beveik keturios dešimtys narių kiekvieną savaitę porą dienų per savaitę suka galvą žaisdami šaškėmis, šachmatais, lavina taiklumą mėtydami strėlytes į smiginį – toks bendraminčius vienijantis klubas yra vienintelis visame Šiaulių rajone. „Kiekvienam reikia pakeisti aplinką, išeiti iš namų, užsiimti kokia nors patinkančia veikla. Neįgaliam su neįgaliu – daug lengviau bendrauti, o būti bendraminčių rate – labai svarbu, labai svarbu būti su tokiais pačiais, kaip ir tu“, – tikina E.Adomaitienė.

Klubo vadovė ir pati turi negalią, kuri atsirado dėl onkologinių susirgimų. Tačiau tai jai netrukdo gyventi pilnavertiškai – 49-erių moteris ne tik aktyviai įsitraukia į sporto klubo veiklą, bet ir veda dramos būrelį. Prie jos prisijungia ir kiti entuziastai: amatų būreliui vadovaujanti Vida Stulpinienė, dainų ansamblio vadovas Antanas Kavaliauskas –stengiamasi, kad „Atgaivos“ nariams netrūktų įvairių edukacinių užsiėmimų. Tačiau čia svarbiausia – sportinė veikla. E.Adomaitienė reguliariai su klubo nariais dalyvauja ir įvairiose neįgaliųjų sporto varžybose, kuriose ne kartą yra užėmusi prizines vietas rankų lenkimo rungtyje.

Čia nepralenkiama ir klubo narė Angelė Lideikienė – Šiaulių rajono sportininkų apdovanojimuose tarp neįgaliųjų sportininkų ji buvo įvertinta pirma vieta. „Su Angele visuomet važiuojame į Lietuvos nacionalinį rankų lenkimo čempionatą ir visuomet kokį apdovanojimą parsivežame. Būna ir neįgaliųjų olimpiados Kaune kasmet, kuriose ne vienas klubo narys laimi prizinę vietą, tarp jų – aš, Angelė, šaškėmis žaidžiantys Birutė Bekerienė ir Valdemaras Ališauskas. Jis, beje, yra visiškai aklas, tačiau puikiai orientuojasi ir nurungia net tuos, kurie puikiai mato“, – kalbėjo ji.

Pasak E.Adomaitienės, V.Ališauskas baltas šaškes nuo juodų atskiria pagal kiekvienos jų viršuje esančias skirtingas rieves. Nėra lygi ir pati šaškių lenta – specialiai silpnaregiams čia pritaikyti išskobti langeliai. „Vieno, ko paprašome teisėjų – kad varžybų metu Valdemarui skirtų daugiau laiko pamąstymui – juk jam reikia visą lentą apčiupinėti, viską rankomis patikrinti, jis negali akimis peržvelgti. Tačiau jei pavyksta susitarti – jis gali aplošti matančius, Valdemaras labai šaškininkas. Nors apskritai – net jei esame neįgalūs, esame galingi“, – pasakojo pašnekovė.

Pasak E.Adomaitienės, sporto klubas „Atgaiva“ – tai Romualdo Makausko įkurtas, o vėliau Zinos Tverijonienės atkurtas klubas, kur neįgalieji ne tik žaidžia žaidimus ir užsiima įvairia patinkančia veikla, labai svarbu, kad jie turi progą pabendrauti vieni su kitais, pasidalinti mintimis, problemomis, džiaugsmais. „Mes visi, turėdami vienokią ar kitokią negalią, labiau suprantame vieni kitus. Labai svarbu, kad žmogus jaustųsi suprastas, išgirstas. Kai aš susirgau, manęs daugelis ėmė gailėti – kad, va, tokia jauna, o turi negalią. Tačiau tiek man, tiek kitiems nereikia gailesio, daug svarbiau, kad mus visuomenė laikytų pilnaverčiais. O jei jau reikės kokios pagalbos, paprašysime, sakysime, na, negalim šito, nepavyksta, padėkit“, – mintimis dalijosi E.Adomaitienė.

Pagalbos, o tiksliau – paramos ji kreipiasi į „Norfos“ labdaros ir paramos fondą bei jo vadovą Joną Dundulį. Jau kelerius metus „Atgaiva“ gauna simbolinę paramą, siekiančią 120–150 eurų, kurią išleidžia įvairių sporto klubo rengiamų renginių organizavimui. Kasmet gruodžio 3 dieną klubas mini Tarptautinę neįgaliųjų dieną, ta proga kasmet organizuoja įvairias sportines, edukacines veiklas. Ne išimtis ir pastarieji metai, todėl 2018-ųjų pabaigoje „Atgaiva“ gavo „Norfos mažmenos“ suteiktą finansinę paramą – galimybę už minėtą sumą apsipirkti viename iš „Norfos“ prekybos centrų.

E.Adomaitienė pasakoja, kad gautas lėšas klubas išleidžia simbolinėms vaišėms renginiuose, taip pat už jas perka dovanėles varžybų nugalėtojams. O ir pinigų esą užtenka keliems renginiams – kartais pavyksta gautą sumą išdalinti net kelioms klubo organizuojamoms šventėms rengti. „Iš paramos galime paminėti net kelias progas: ir neįgaliųjų dieną, ir sporto renginius, surengiame šaškių, smiginio ir rankų lenkimo čempionatus. O ir rezultatų pasiekusius sportininkus apdovanojame – tai kokį puodelį šalia medalio padovanojame, sąsiuvinių vaikams nuperkame – vis smagiau. O juk viskas kainuoja, net kava ar sausainis prie jos. Mums 120 eurų, kuriuos pastarąjį kartą gavome iš „Norfos“ labdaros ir paramos fondo, – nemaži pinigai“, – kalbėjo E.Adomaitienė.

E.Adomaitienė pasakoja, kad gautas lėšas klubas išleidžia simbolinėms vaišėms renginiuose, taip pat už jas perka dovanėles varžybų nugalėtojams. O ir pinigų esą užtenka keliems renginiams – kartais pavyksta gautą sumą išdalinti net kelioms klubo organizuojamoms šventėms rengti. „Iš paramos galime paminėti net kelias progas: ir neįgaliųjų dieną, ir sporto renginius, surengiame šaškių, smiginio ir rankų lenkimo čempionatus. O ir rezultatų pasiekusius sportininkus apdovanojame – tai kokį puodelį šalia medalio padovanojame, sąsiuvinių vaikams nuperkame – vis smagiau. O juk viskas kainuoja, net kava ar sausainis prie jos. Mums 120 eurų, kuriuos pastarąjį kartą gavome iš „Norfos“ labdaros ir paramos fondo, – nemaži pinigai“, – kalbėjo E.Adomaitienė.

Taip pat norime, kad daugiau jaunimo prisijungtų, kaip nors padrąsinti juos. Dabar jauniausiam klubo nariui 16 metų, o vyriausias jau po kelerių metų ir garbingą 90-metį minės. Tačiau visi čia – juda, visi stengiasi rasti patinkančią veiklą ir kaip nors save realizuoti. „Daugelis mūsų sporto šakų nereikalauja didelių fizinių pastangų, jėgos, sporto šakos pritaikytos taip, kad kiekvienas atrastų, kuo užsiimti. Greitu metu planuojame ir pilateso mankštas, kurias ves jauna specialistė Juventa Katkutė. O jei nesinori užsiimti sportine veikla – čia veikia dramos būrelis, taip pat iš antrinių žaliavų gaminame visokias grožybes. Į „Atgaivą“ atvyksta ne tik Kuršėnų, bet ir aplinkinių kaimų gyventojai – ateina iš Micaičių, Daugėlių, kitų kaimų – mielai visus priimame“, – šypsosi E.Adomaitienė.

Skaitykite daugiau >

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: