REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Auga sergamumas gripu ir ŪVKTI Šiaulių rajone

Praėjusią savaitę į Šiaulių apskrities ligonines dėl gripo kreipėsi 23 asmenys, iš jų 8 buvo hospitalizuoti – 2 suaugę asmenys ir 6 vaikai.

Sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklių registras Šiaulių mieste ir rajone (žr. lentelę). Šiaulių miesto sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekia 166,7 atv. / 10 tūkst. gyventojų, bendras užregistruotų klinikinių gripo atvejų skaičius iš visų susirgusiųjų sudaro 10,04 proc., o Šiaulių rajone – 51,7 atv. / 10 tūkst. gyventojų.

 

Administracinė teritorija

3 sav. (sausio 14  20 d.) 4 sav. (sausio 21  27 d.)
Gripo atv.sk. Gripo ir ŪVKTI atv. sk.

Rodiklis,

atv./10.000

gyventojų

Gripo atv.sk. Gripo ir ŪVKTI atv. sk.

Rodiklis,

atv./10.000

gyventojų

Šiaulių miestas 99 1213 120,8 168 1674 166,7*
Šiaulių rajonas 21 148 35,7 48 214 51,6
Šiaulių apskritis 178 2212 83,7 309 3016 114,1

*Teikiamas siūlymas gripo epidemijai skelbti

Primename, kad sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 procentų visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų. Vertindami sergamumą kaip epideminį, NVSC specialistai taip pat atsižvelgia į atitinkamus administracinei teritorijai būdingus neepideminio laikotarpio sergamumo rodiklius, sergamumo dinamiką ir kitus ypatumus.

Šalyje didėjant sergamumui gripu, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad teritorijose, kuriose paskelbta gripo epidemija, susirgus ir negalint atvykti pas šeimos gydytoją, į gydymo įstaigą galima kreiptis ir telefonu. Tokiu atveju nedarbingumo laikotarpis prasideda nuo tos dienos, kai pacientas kreipėsi į gydymo įstaigą, o vizitas pas gydytoją nukeliamas vėlesniam laikui. Tokia yra supaprastinta ir šiuo metu galiojanti kreipimosi tvarka gripo epidemijos metu. 

EFEKTYVIAUSIA APSAUGA NUO GRIPO – SKIEPAI!

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, nors skiepai yra pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų, tačiau nereikėtų pamiršti ir nespecifinių gripo bei ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų prevencijos priemonių:

  • TINKAMAI IR DAŽNAI PLAUTI RANKAS, NUSIPLOVUS JAS NUSAUSINTI;
  • VENGTI SĄLYČIO SU SERGANČIAIS ASMENIMIS;
  • VENGTI MASINIO ŽMONIŲ SUSIBŪRIMO VIETŲ;
  • LAIKYTIS KOSĖJIMO IR ČIAUDĖJIMO REKOMENDACIJŲ – PRISIDENGTI NOSĮ IR BURNĄ, VIENKARTINES NOSINAITES NEDELSIANT IŠMESTI, NUSIPLAUTI RANKAS;
  • NEPLAUTOMIS RANKOMIS STENGTIS NELIESTI AKIŲ, NOSIES IR BURNOS;
  • GERAI VĖDINTI PATALPAS;
  • SUSIRGUS KREIPTIS Į ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGĄ, NEITI Į DARBĄ, SERGANČIŲ VAIKŲ NELEISTI Į VAIKŲ UGDYMO ĮSTAIGAS, GYDYTIS, KAIP NURODĖ GYDYTOJAS;
  • SERGANTYS GRIPU ASMENYS APSAUGOTI KITUS GALI DĖVĖDAMI MEDICININES KAUKES, KURIOS SULAIKO KVĖPAVIMO TAKŲ SEKRETUS KOSINT AR ČIAUDINT, BEI SVEIKI ŽMONĖS SLAUGYDAMI SERGANTĮ ASMENĮ TAIP PAT TURĖTŲ DĖVĖTI MEDICININĘ KAUKĘ.

Informaciją pagal www.sam.lrv.lt, www.nvsc.lrv.lt ir www.ulac.lt  parengė Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Skaistė Grigytė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: