REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Kuršėniškio nuomonė: Apleistas Vyties paminklas. Kodėl?

Artėjant Lietuvos Nepriklausomybės šventei, nuvykome prie Vyties paminklo Kuršėnuose, kur tradiciškai valstybinių švenčių metų giedamas Lietuvos himnas, pakeliama vėliava, sakomos kalbos. Tikrai buvau labai nemaloniai nustebintas. Apleista teritorija, sausio 13-osios minėjimo dalyvių padėtų gėlės, jau pavirtusios į šiukšles. Šis paminklas įtrauktas į lankytinų vietų Kuršėnuose žemėlapį. Lanko ir svečiai. Kodėl netvarkoma paminklo teritorija? Gal todėl, kad tradicinio renginio prie paminklo valdžia nebeplanuoja.

Šis paminklas buvo pastatytas 1928 m. vasario 16 d., švenčiant Lietuvos Nepriklausomybės dešimtmetį. Vyties paminklas– tai pirmasis paminklas, atstatytas atgimimo metais Kuršėnuose. Prie šio paminklo tautinio atgimimo metais vykdavo mitingai. Iki dabar valstybinių ir tautinių švenčių dieną buvo pakeliama vėliava. Po paminklo sugriovimo 1947.06.08 sumanymas atkurti paminklą kilo Kuršėnų m. Sąjūdžio iniciatyvinei grupei. Jo atstatymu daugiausiai rūpinosi gydytojas P. Andriuškevičius, R. Fabijonavičius, A. Danilaitis, A. Rimkus ir kiti.

Gaila, kad  101-ojo Lietuvos Nepriklausomybės minėjimo prie paminklo nebus. Valdžios demonstruojamas patriotizmas kažkur išgaravo. Ne tik  Vasario 16-osios šventės programoje nėra vėliavos kėlimo ceremonijos prie paminklo, bet ir nesirūpinama miesto įvaizdžiu ir atminties išsaugojimu.

P.S. Šiukšlių nepalikome. Su Vaclovu Motiejūnu (ne kuršėniškiu) surinkome ir išvežėme.

Alfredas Jonuška

Tai yra asmeninė Kuršėnų bendruomenės portalo skaitytojo nuomonė ir www.kursenai.lt redakcija nebūtinai su ja sutinka bei už ją neatsako.

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: