REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Lietuvos gimtadienio renginiai Raudėnuose

Čia Lietuva. Čia lietūs lyja. Laukas
Rugiai išplaukia. Plaukioja drugiai.
Tu, Lietuva, man kaip geriausias draugas
Pakilus  – Eikim! – tyliai pasakei…
(Eduardas Mieželaitis)

Renginių ciklas, skirtas Vasario 16-ajai, prasidėjo vasario 14 dieną Raudėnų mokykloje renginiu „Meilė žmogui ir tėvynei“. O vasario 15 d. surengėme Lietuvos gimtadienio paminėjimą miestelio bendruomenei – į seniūnijos salę rinkosi vyresnių klasių mokiniai ir raudėniškiai paklausyti lektoriaus, Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos l. e. p. direktorės pavaduotojo Almanto Šlivinsko paskaitos „Lietuvos nepriklausomybė – kaip ji anksčiau ir dabar atspindima mūsų ikonografijoje“. Renginys prasidėjo poezijos kompozicija „Dėkoju, Lietuva“, kurią skaitė Raudėnų bibliotekininkė Danutė Slavinskienė ir Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Raudėnų filialo meno vadovė Roma Kybartienė. Jos parengė ir vaizdinę parodą „Su gimtadieniu, Lietuva!“, kurioje buvo galima pavartyti ne tik leidinius, bet ir pasigrožėti labai gerai išsilaikiusiais 1927 ir 1930 m. laidos keliais Lietuvos litų banknotais.

Sveikinimo žodį apie šios šventės aktualumą jaunimui tarė Raudėnų seniūnas Antanas Venckus ir Raudėnų mokyklos daugiafunkcio centro direktorė Zita Bezarienė.

Lektorius A. Šlivinskas papasakojo apie Lietuvos nepriklausomybės akto reikšmę mūsų tautai, valstybei, kaip iki tol okupacijose skendėjusi Lietuva galėjo ne tik išnykti iš pasaulio žemėlapio, bet ir žmonės nutautėti. Savo skaidrėmis jis pakomentavo Nepriklausomybės švenčių minėjimą tarpukario ikonografijoje: politiniuose atvirukuose, fotografijose, spaudos iliustracijose ir netgi faleristikoje – medaliuose, ir visa tai palygino su dabartimi. Paskaitoje daug dėmesio skirta atvirukams, jų raidai: nuo 1869 m., kai buvo įteisintas pirmasis atvirlaiškis, iki 1940 m, kai Lietuva buvo okupuota Sovietų Sąjungos. A. Šlivinskas pabrėžė, kad tarpukario Lietuvoje buvo labai populiarūs atvirukai su įvairiais valstybės heraldikos simboliais: herbais, vėliavomis ir pan., ir apgailestavo, kad dabartiniu laikotarpiu ne tik mažėja jų atvaizdavimas, bet ir pati spaudos bei ikonografijos paveldo rūšis – atvirukai. Jis iškėlė klausimą – ar galime teigti, kad jei valstybės heraldikos simbolių sutinkame mažiau, kad dėl to Lietuvą dabar mylime mažiau? Ar mes tebeturime tiek patriotiškumo ir pilietiškumo, kuo garsėjo mūsų seneliai?

Renginių ciklas baigėsi vakare, Raudėnų kultūros centre, šventiniu koncertu.

Danutė Slavinskienė,
Raudėnų bibliotekos bibliotekininkė

 

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: