REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Renginys Varputėnų bibliotekoje, skirtas Lietuvos nepriklausomybės kovų atminimo metams

Vasario 15 dieną Varputėnų bibliotekoje vyko popietė, kurią pradėjo Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos l. e. p. direktorės pavaduotojas Almantas Šlivinskas paskaita „Lietuvos nepriklausomybė – kaip ji anksčiau ir dabar atspindima mūsų ikonografijoje“. Vaizdingi tarpukario politiniai atvirukai, fotografijos, pateiktos su lektoriaus komentarais, sudomino klausytojus, priminė Lietuvos istoriją. Buvo puiki proga pasigrožėti niekad nematytais Lietuvos laisvės paminklų vaizdais, simboliais, politinėmis karikatūromis, šmaikščiais tekstais. Lektorius atkreipė visų dėmesį retoriniu klausimu: „ar šiandien mes būtume lietuviai, su savo kalba, papročiais ir netgi teritorija?“, jeigu nebūtume paskelbę Nepriklausomybės akto, kovoję. Tik dėl to tauta išliko, valstybė buvo apginta.

Vasario 16-osios išvakarėse – prasminga prisiminti nepriklausomybės siekį tautoje, kuris labai puikiai atspindimas kurtuvėniškio Stasio Butkaus prisiminimuose. Almantas Šlivinskas ir bibliotekininkė Vida Bernotienė popietės dalyviams pristatė jo knygą „Vyrai Gedimino kalne“. Šios knygos III leidimas, pirmą kartą išleistas Lietuvoje 2018 m., kurį  parengė Almantas Šlivinskas, praturtino mūsų šalį autentiškais laisvės kovų prisiminimais. Ankstesni leidiniai (1957 m. Memingene, 1884 m. JAV, Čikagoje), kurių Lietuvos didžiosiose bibliotekose vos keli egzemplioriai ir dabar skaitytojui suteikiama galimybė pažinti ne tik savo krašto istoriją, o ir kartu su knygos autoriumi patirti nenusakomų kovų istorijų įspūdžių. Istorinių knygų mylėtojui – lobynas. Joje daug vertingų iliustracijų, pasakojimų apie sunkias kovas, išgyvenimus – balansuojant tarp mirties ir gyvenimo. Stasys Butkus – Lietuvos kariuomenės savanoris, visuomenės veikėjas, žurnalistas, redaktorius. Jis su draugais 1919 metais sausio 1 d. Lietuvos trispalvę pirmą kartą iškėlė Gedimino pilies bokšte, sugiedojo Lietuvos himną. Pasak Audronės Kiršinaitės, turėtume įsiklausyti į Stasio Butkaus žodžius, parašytus Lietuvos kariuomenės 10-mečio proga: „Kiekviena meilė yra žmogaus sielos šventenybė, bet visų didžiausia šventenybė – Tėvynės meilė. Ji pagrįsta milijonais kruvinų aukų, milžiniškais pasiaukojimais ir darbais, tūkstančiais metų kovos ir darbo dėl jos“. Knyga labai sudomino bibliotekos skaitytojus, jos skaitymui susirašė eilutė. Visus dalyvius su artėjančia švente pasveikino Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos seniūnės pavaduotoja Aušra Doveikienė.

Vida Bernotienė
Varputėnų bibliotekos bibliotekininkė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Birželio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 iki 17 val.  
Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

Iki birželio 16 d.
Pirmadieniais-penktadieniais
9 – 19 val.
Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Nijolės Sitonytės, Gitanos Evseičikaitės ir Simonos Bagdonaitės – Gubinienės paroda „Meno teorija / tekstilė“.

Birželio 19 d.
18 val.
Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Gasienės grafikos darbų parodos „Atradimai“ atidarymas. Paroda veiks iki liepos 26 d. Pirmadieniais – šeštadieniais 10 – 19 val.

EDUKACINĖ VEIKLA

Birželio mėnesį
8 – 17 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salėje aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: