REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Tarptautinė ausų ir klausos diena

Minint Tarptautinę ausų ir klausos dieną (kovo 3 d.) Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras jaučia atsakomybę informuoti visuomenę apie klausos svarbą žmogui ir įvairias prevencijas prieš triukšmą ar triukšmo šaltinius. Kiekvienas iš mūsų susiduriame su triukšmu gatvėje, kavinėje ar kitose viešose vietose, tad turėtumėme žinoti, kaip apsaugoti save ir savo klausą nuo netinkamo dažnio garsų. Tinkamas savo klausos apsaugojimas užkerta kelią įvairiems ausų sutrikimams tokiems kaip: ausies svetimkūniai, būgnelio perforacija, ausų uždegimas (otitas), sieros kamštis ir akustinė neuroma. Žinoma, visų šių sutrikimų priežastys gali būti labai įvairios. Šiuos sutrikimus gali sąlygoti įvairios genetinės ligos, infekcijos ar virusai ir netgi traumos, patirtos vaikystėje ar ankstyvame amžiuje. Kalbant apie įvairius klausos sutrikimus, reikėtų paminėti, kad klausos sutrikimas – tai negalėjimas pakankamai garsiai suvokti ir girdėti garsus, kurie sklinda aplink mus.  Be to, negalėjimas pakankamai garsiai girdėti yra susijęs ir su žmogaus pusiausvyros išlaikymu.

Stengiantis išvengti ausų uždegimo, geriausia profilaktika:

 • organizmo grūdinimas,
 • tinkamas darbo ir poilsio režimas,
 • fizinis aktyvumas (reguliari mankšta gerina ausies struktūrų kraujotaką)
 • subalansuota mityba,
 • žalingų įpročių atsisakymas,
 • vertėtų vengti tiesioginio vėjo, skersvėjų (šaltuoju metų laiku dėvėti kepurę, stengtis neperšalti),
 • svarbu išmokti taisyklingai valyti ausis (nerekomenduojama ausų valyti ausims skirtais krapštukais, ausis reikėtų valyti rankšluosčiu, tiek, kiek pasiekia pirštas),
 • rekomenduojama vengti aukštos temperatūros, drėgmės (nes tai gerina sąlygas daugintis mikrobams),
 • stengtis išvengti ausies traumų,
 • o, kad ausų ūžimas vargintų mažiau, – mažinkite buvimo triukšmingoje aplinkoje trukmę (darbe, naktiniame klube, bare savo laisvalaikio metu).

Vertėtų prisiminti ir įvairias pasekmės, kurios gali mūsų laukti, jei tinkamai neprisižiūrėsime. Galime susidurti su  nepūlingu vidurinės ausies uždegimu,  prikurtimu, infekcija ar sieros kamščiu.

TAD SAUGOKIME SAVO SVEIKATĄ IR KLAUSĄ!

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Patricija Puodžiūtė

 • Siųsti draugui
 • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Panašūs straipsniai

17-05-17 Patarimai klausos apsaugai (0)

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: