REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Šiaulių r. Daugėlių lopšelyje-darželyje vyko akcija „Vasaris – sveikatos mėnuo“ Nuotraukos

Jau daugelį metų Šiaulių r. Daugėlių lopšelyje-darželyje vasario mėnesį vyksta akcija „Vasaris – sveikatos mėnuo“. Akcijos tikslas – kuriant  integruotą ir darnią sveikos gyvensenos ugdymo sistemą, skatinti vaikų fizinį aktyvumą, stiprinti psichinę-emocinę sveikatą.

Įstaigos sveikatos stiprinimo komanda šiemet nusprendė sveikatos mėnesį organizuoti truputį kitaip. Kiekviena savaitė turėjo savo pavadinimą. Pirmoji savaitė buvo pavadinta „Emociukų savaite“. Jos metu auklėtojos su vaikais kalbėjo apie emocijas, kaip pasielgti, kai mus aplanko pyktis, kada būname liūdni, linksmi. Kiekvienoje grupėje buvo organizuoti žaidybinės jogos užsiėmimai. Juos vedė lopšelio-darželio logopedė D. Liaudanskienė. Savaitę užbaigėm renginiu „Emociukų gydykla“. Auklėtoja S. Glazauskienė su savo auklėtiniais vaidino įvairias situacijas, patarė, kaip kokioje reikia elgtis.

Antroji savaitė buvo pavadinta „Linksmybių savaite“. Jos metu po grupes keliavo lagaminas, kuriame buvo knygutės apie sveikatą. Vaikai jas vartė, aptarinėjo kas jose rašoma. Grupėse apsilankė lopšelio-darželio sveikatos priežiūros specialistė. Ji vaikams pasakojo, kodėl reikia plautis rankas, kaip jas taisyklingai plauti, stebėjo ant rankučių nešvarumus. Grupėse vaikai su auklėtojomis darė pėdučių mankšteles. Vaikams buvo smagu ir juokinga vaikščioti basomis nelygiu pagrindu. Paskutinę savaitės dieną auklėtoja R. Tilenienė visą lopšelio-darželio bendruomenę pakvietė į renginį „Vaistažolių paslaptys“. Jos metu vaikai ir suaugę įgijo žinių apie arbatžoles, kur jos auga, kada rinkti, kaip džiovinti. Ne tik įgijo žinių, bet ir dalyvavo įvairiose rungtyse: kas greičiau išgers arbatėlę pro šiaudelį, su šaukštu iš vienos stiklinės perpils arbatą į kitą, pauostęs pasakys kokia tai arbatžolė.

Trečioji savitė buvo pavadinta „Judruoliukų savaite“. Jos metu lopšelio-darželio bendruomenė kiekvieną rytą rinkosi į salę, kur buvo daroma įvairi mankšta, deklamuojant eilėraštukus, skambant muzikai, panaudojant įvairias priemones. Lauke vaikai važinėjo rogutėmis nuo kalniuko, vaikščiojo pačių pasidarytu labirintu iš sniego. Buvo organizuojama akcija „Aš bėgu“. Jos metu vaikai bėgo aplink darželį. Paskutinę savaitės dieną visi rinkosi į lopšelio-darželio salę, kur auklėtoja R. Jablonskienė organizavo renginį „Linksmosios estafetės“.

Ketvirtoji savaitė buvo pavadinta „Sveikuoliukų savaite“. Jos metu vaikai su auklėtojomis kalbėjo apie sveiką maistą, aiškinosi kas yra „Sveikatos piramidė“, bandė patys ją dėlioti, žaidė įvairius žaidimus. Vaikai dalyvavo susitikime su sveikatos priežiūros specialiste, kalbėjo kodėl reikia valyti dantukus, kaip juos valyti taisyklingai. Patys bandė gaminti įvairius patiekalus. Buvo smagu stebėti „Ežiukų“ grupės vaikučius, kai jie savarankiškai gamino sumuštinius su česnaku. Šiaip sakydavo, kad neskanu, bet pačių pagamintus valgė pasigardžiuodami ir nė vienas nepasakė, kad neskanu. Savaitė baigėsi viktorina „Ką turėčiau žinoti, kad užaugčiau sveikas?“. Jos metu vaikai prisiminė, kas buvo kalbama įvairių renginių, pokalbių metu, atliko įvairias užduotėles, žaidė žaidimus.

Net nepastebėjome, kaip prabėgo vasario mėnuo. Manome, kad jį praleidome įdomiai, įgijome naujų žinių apie sveikatą. Tikimės, kad įgytas žinias vaikai panaudos praktikoje, o gal ir tėvelius pamokys.

Norisi prisiminti žodžius „Sveikata yra dovana, kurią reikia pasidovanoti sau pačiam (Bodo Werner). Tad saugokime ją.

Šiaulių r. Daugėlių lopšelio-darželio auklėtoja Rita Tilenienė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: