REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Diena, skirta pagerbti Lietuvai – mūsų tėvynei

Artėjant kovo 11-ajai – Lietuvos Nepriklausomybės  atkūrimo  šventei – Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje organizuota netradicinio ugdymo diena ,,Lietuva brangi”. Šios dienos įvairios veiklos buvo skirtos ne tik Lietuvos istorijai prisiminti, pagerbti gimtąją kalbą, bet, kaip ir kasmet, šauniausiam aštuntokui įteikti Konstantino Mateckio premiją.

Netradicinio ugdymo diena prasidėjo žaidimu ,,Mano Lietuva”, kurį klasių auklėtojams suorganizuoti pasiūlė direktorės pavaduotoja ugdymui Ingrida Kudrevičienė.  Mokiniai turėjo apklausti kuo daugiau klasės draugų, ką jie žino apie Lietuvą, jos istoriją, mūsų šalį garsinančius žmones. Vaikų atsakymai  į klausimus buvo susisteminti ir kiekviena klasė sukūrė savo knygą, skirtą Lietuvai. Mokiniai pasirodė esą labai kūrybiški ir išradingi, ypač atsakydami į klausimus, kodėl aš myliu Lietuvą, kas man yra tėvynė, kaip aš galiu garsinti savo šalį.

Kita dienos veikla buvo skirta mokinių istorinėms žinioms patikrinti. Geografijos mokytojas Remigijus Vaznys  parengė klausimus protų mūšiui ,,Šimtmečio datos”. Paralelinių klasių mokinių komandos kovojo tarpusavyje, kas geriau žino Lietuvos istoriją, atpažįsta įvairių laikų lietuvišką muziką ar didžiausių miestų vaizdus.

Lietuvių kalbos mokytojos parengė linksmąsias užduotis mokiniams: buvo klausomasi įvairiomis tarmėmis sekamų liaudies pasakų, sprendžiami kryžiažodžiai, kurie leido ugdytiniams praktiškai  įsitikinti, kad mūsų gimtoji kalba ne tik labai sena, bet ir jos žodynas itin turtingas. Pažinti gimtosios kalbos lobius juk galima ir linksmai!

Baigiamoji netradicinės dienos dalis buvo skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventei paminėti ir pagerbti garbingą mūsų mokyklos globėją – profesorių Konstantiną Mateckį. Šiemet kovo 7-ąją dieną garbingam buvusiam mūsų mokyklos mokiniui, žinomam kuršėniškiui, mokslininkui, projektuotojui, profesoriui, habilituotam daktarui, Valstybinės mokslo premijos laureatui, Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino ordino kavalieriui Konstantinui Mateckiui sukako 90 metų. Profesorius yra įsteigęs kasmetinę premiją, skatinančią Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos mokinius labia gerai mokytis. Šiais metais buvo trys pretendentai aštuntokai gauti K. Mateckio premiją. Tai 8b klasės mokinė Viktorija Maneikytė ir du 8a klasės mokiniai: Kamilė Milieškaitė ir Mantas Eigirdas. Mokytoja Daiva Miliauskienė premijos skyrimo komisijos vardu pristatė mokinių išskirtinius gebėjimus ir paskelbė, kad  už geriausius ugdymosi rezultatus 2018 m. pasiekė Viktorija Maneikytė ir jai įteikiama Konstantino Mateckio piniginė premija. Renginyje dalyvavo LR Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė, kuri pasveikino gabiausius aštuntokus ir įteikė jiems asmenines dovanėles, pasveikino mokyklos bendruomenę artėjančios Kovo 11-osios proga.

Koncerte „Lietuva brangi“ skambėjo mokyklos choro (vadovė muzikos mokytoja Rita Perminaitė-Krasauskienė) atliekamos dainos, skirtos tėvynei. Scenarijaus autorė – tikybos mokytoja Rima Kareivienė, o renginio vedėjai – Ugnė Lideikytė, Aušrinė Ivanavičiūtė  ir Nojus Vasiliauskas. Mokiniai teigė, kad Lietuva – tai mes, tie, kurie savo kasdieninį kantrų ir nuoširdų darbą skiriame tėvynei ir jos žmonėms.

Alina Šimkevičienė,
Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos lietuvių kalbos mokytoja

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: