REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Kaziuko šurmulys vėl džiugino visus

Šiaulių r. Daugėlių lopšelyje-darželyje ir vėl smagu. Per Užgavėnes išviję žiemą, vaikai  kartu su visais bendruomenės narais sugužėjo į ,,Kaziuko mugę“- ,,Gurgu, gurgu į Kaziuko turgų“. Visus susirinkusius pasveikino ,,Kiškučių“ grupės ugdytiniai atvykę vežimaičiu su Kaziuku ir Kazyte. Savo pasirodymu nudžiugino mažieji mūsų svečiai, Kuršėnų Vaikų globos namų ugdytiniai. Pasisakė  šventėn atvykęs tautodailininkas V. Vertelis, Kuršėnų kūrybos namų liaudies meistrė Marytė Janulienė.

Pavasarėlis – V. Jagminienė, prieš pradedant, turgaus šurmulį, pakvietė visus susipažinti  kaip gimsta daiktai, prisilietus darbščioms kūrybingo žmogaus rankoms. Visi šventės dalyviai apsilankė keturiose kūrybinėse dirbtuvėlėse, kur klausė, stebėjo ir patys bandė padaryti darbelius.

Tautodailininkas V. Vertelis supažindino kaip padaromi daiktai iš molio ir visi pabandė ką nors lipdyti. Su pynėja Maryte aptarė jos atsineštus nupintus darbelius(gyvūnus, gėles), patys pynė iš vytelių. Ugdytinių Igno ir Ugniaus mama Kristina vaikams pasakojo ir parodė kaip lieti (pasigaminti) kvapnią žvakutę. Marko mama Zinaida mokė pasidaryti lininių servetėlių. Visos veiklos tiesiog užbūrė ugdytinius ir jų mamas.

Po stebėjimo ir pabandymo patiems pasidarbuoti, prasidėjęs mugės šurmulys prilygo tikrai ,,Kaziuko mugei“.  Čia buvo visko puokštelių, įvairiausių gėlių, margučių, karolių, apyrankių, paukštelių, vištelių ir dar daug įvairiausių dirbinių.  Pirko pardavė, derėjosi, keitėsi, dovanojo, aptarinėjo, skaičiavo. Visi buvo taip užsiėmę, kad net nepastebėjo, jog prekių liko mažai, o bendravimas vis dar aktyvus, niekas nenorėjo skirstytis. Kažką įsigiję, tuoj pat džiaugėsi, visiems rodė susėdę ant kėdučių ar sutūpę tiesiog ant grindų.

Ši šventė savita, tai ne tik prekyba savo dirbinėliais, bet ir akiračio plėtimas, joje galima pastebėti ugdytinių gebėjimą su visais komunikuoti, pasitikėti savimi, bandyti susitarti. Čia pastebimos ir pirmosios verslumo užuomazgos.  Smagus ir šiltas bendravimas  suteikia daug džiugių emocijų.

Visiems smagių pavasario akimirkų iš ,,Kaziuko mugės“ – „GURGU, GURGU Į KAZIUKO TURGŲ“.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė- metodininkė V. Jagminienė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: