REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Šventinis vakaras Gilaičiuose „Viena šeima – viena širdim su Lietuva“

Vėjuotą ir lietingą 2019 metų kovo 10-osios vakarą į Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gilaičių filialo salę rinkosi ne tik gilaitiškiai, bet ir svečiai iš Šiaulių, Kuršėnų, Kužių, Sauginių, Piktuižių, Žagarės, Meškuičių. Atvyko, kiekvienas savo širdyje, turėdamas Lietuvos vardą. Renginio vedėja Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė Rita Bielskienė šventinį vakarą pradėjo  skuodiškės poetės Stasės Bucevičienės eilėmis apie Žemaitiją, o Šakynos ir Žagarės kultūros centro meno vadovo Alfonso Giedros klarnetu atlikta melodija suteikė šioms eilėms  jaukumo ir žavesio.

Vienybė, bendrystė, bendruomeniškumas – šios ir kitos panašios frazės skambėjo moksleivio Augusto Jasiūno sukurtame filmuke, kuriame gilaitiškiai pasidalino mintimis apie vienybę Lietuvoje ir savo gyvenvietėje. Šeimos, bendruomenės atstovai iš Gilaičių ir Sauginių įrodydami , kad tik vienybėje yra stiprūs, skaitė eiles, prozos ištraukas apie Lietuvą. Dauguma jų – Gilaičių bibliotekos lankytojai ir skaitytojai. Visus sužavėjo Grakauskų, Bernotų, Krikštanavičių, Sovų šeimynos.

Prozos ištraukas iš Apolinaro Čepulio knygos „Likimo upė“ skaitė Kužių seniūnijos seniūnė Jolanda Rudavičienė, Gilaičių kaimo gyventojas Arvydas Vilčiauskas. Klausytojai negailėjo ovacijų Vilijos Ribakovaitės, Jauniaus Mockaus, Augusto Jasiūno skaitomoms eilėms. Skambiomis dainomis visus užbūrė Piktuižių (Šiaulių raj.) bendruomenės moterų vokalinis ansamblis (vadovė Sandra Banevičienė), įvairių konkursų prizininkai Žagarės kultūros centro Sandros ir Alfonso vokalinis duetas, o po Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Meškuičių filialo vaikų ir moterų šokių kolektyvų (vadovė Loreta Morkūnienė) šokių, vėsioje salėje tapo iškart daug šilčiau. Renginio viešnia Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja ir Gilaičių bibliotekos globėja Ingrida Venciuvienė, įteikdama gėles ir knygas, negailėjo gražių žodžių vakaro rengėjams ir sumanytojams. Vakaro „Viena šeima – viena širdim su Lietuva“ skaitovams, brandiems ir profesionaliems kolektyvams buvo įteiktos padėkos, bei kužiškės auksarankės Sandros Žukaitytės pagaminti megzti angeliukai papuošti lietuviška trispalve.

Rita Bielskienė,
Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: