REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Kuršėniškio nuomonė: Trumpas minčių kratinys apie Pavenčių laisvalaikio zonos pristatymą

Vakar 17 val. Kuršėnų seniūnijos salėje įvyko susirinkimas dėl Pavenčių laisvalaikio zonos įkūrimo Kuršėnų mieste. Turbūt kaip ir visada kuršėniškių dalyvavimas, kaip rinkimuose galima sakyti mažiausias, nors bandoma „pritemti“ laiką į visiems patogų. Tad viena vertus, taip, virtualiojoje erdvėje kuršėniškiai aktyvūs, tai vyksta ir yra labai gerai, nes kažkas pasigauna mintį ir toks jausmas kad tai valdžia mato, bet norėtųsi aktyvesnio dalyvavimo ir tokiuose pristatymuose. O antra – labai trūksta atgalinio ryšio iš mūsų išrinktųjų, bent iš savivaldos, bendraujant internetiniuose portaluose, tuose pačiuose renginiuose. Kaip ir dabar – išrinkome pažįstamus veidus, o jie dingsta keturiems metams kažkur savivaldybėje.

Kalbant apie pristatymą – pati jau pradžia nuteikė, kad bus „valdiškas“ požiūris. Projekto lapai sumesti ant stalo ir kas kaip nori, taip žiūri. Paklausus, kodėl projekto vizualizacija negali būti pateikinėjama projekcijos ar panašiu formatu, buvo atsakyta, kad seniūnija neturi galimybių. Gyvenant telekomunikacijų ir išmaniųjų technologijų amžiuje sėdėti salėje ir bandyti žiūrint į techninius brėžinius įsivaizduoti viziją kažkaip nesueina. Mano dukra jau pradinėse klasėse mokėsi pristatyti namų darbus naudojant Powerpoint, o čia už dešimtis tūkstančių eurų popieriniai projektai laikomi atsistojus. Pats informacijos pateikimas atėmė kokį pusvalandį, kol buvo aiškinimąsi, kur kas ir kaip stovės.

Projektas susideda iš dviejų dalių t. y. gatvės šalia kultūros namų ir iki laisvalaikio zonos pilna rekonstrukcija bei laisvalaikio zonos įkūrimas.

Dėl gatvės kaip ir gerai, sutvarkys bus gražu – trinkelės, šviestuvai, bet nelabai supratau kaip apsisukinės automobiliai, autobusai su vaikais prie Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro. Projekte nebuvo numatytas dviračių takas, dėl ko didžioji dalis dalyvių paprieštaravo tokiam pasiūlymui, tad rengėjai prižadėjo pataisyti.

Kalbant apie pačią aikštelę, tai numatoma BMX dviračių dvi trasos, rampa riedučiams ir dviračiams, sporto aikštelė minkšta danga pritaikyta krepšiniui, futbolui, tinkliniui, lauko tenisui, numatomas takas pasivaikščiojimui su alpinariumu ir 3 m. sukasta apžvalgos aikštelė bei 23 automobilių parkavimo vieta.

Klausimų kilo dėl pačios sporto aikštelės, entuziastai siūlė labiau pritaikyti lauko tenisui, badmintonui, o kitų sporto šakų mėgėjus orientuotis į mokyklų zonas. Kitų nuomone buvo, kad tai nėra profesionalus aikštynas kažkam skirtas konkrečiai ir vadinasi „poilsio“ zona skirta visiems ir viskam.

Šiuo atveju reiktų mąstyti apie projekto tęstinumą – esant poreikiui įrenginėti šalia tokius dalykus. Dėl takelių dangos buvo pasiūlyta vėl „užlipti ant grėblio“ kaip parke, juos dengiant skaldele. Paprieštarauta, kad tokia danga visiškai netinkama naudojimui. Projektuotojai paaiškino, kad kieta danga yra žymiai brangesnė, tačiau bus badoma perskaičiuoti sąmatą.

Pasiteiravus apie vaizdo stebėjimo apsaugų įrengimą bandant išvengti vandalizmo, pareikšta, kad ES pinigai projekte nenumatyti ir tai seniūnijos reikalas.

Reziumuojant pasiklausius projekto rengėjų ir rajono savivaldybės atstovių supratau tik vieną ,kad lankstumo šituose reikaluose nėra. Yra tik įstatymai, raudonos linijos, o platesnio mąstymo ir noro deja deja… Tik „valdiškas darbas“. O mūsų pastebėjimai gali likti tik „pastebėjimais“ nes galutinį sprendimą priima „užsakovas“, t. y. savivaldybė, toliau nebeklausiusi žmonių nuomonės.

Na, o vakaro „vinis” turbūt mūsų miesto seniūno laikas, kuris turbūt „labai brangus“, kad 18.30 val. atsistojęs pareiškė, kad diskusija baigiama. Geras požiūris į susirinkusius! Jokio apibendrinimo ir išvadų! Taip ir baigėsi. Tai turbūt tie svarstymai dėl akių.

Pagarbiai
amžinas kuršėniškis Tomas

Tai yra asmeninė Kuršėnų bendruomenės portalo skaitytojo nuomonė ir www.kursenai.lt redakcija nebūtinai su ja sutinka bei už ją neatsako.

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: