REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Žindymas – sveikata kūdikiui ir mamai

Kovo 19-os vakarą, Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kvietė į paskaitą – diskusiją apie naujagimio ir kūdikio maitinimą „Žindymo sėkmės formulė“. Šis renginys buvo skirtas tikslinei Šiaulių rajono gyventojų ir svečių grupei – esamoms ir būsimoms mamytėms bei tėveliams. Paskaitos lektorius, vaikų gydytojas, tarptautinės žindymo medicinos akademijos narys – Kazimieras Vitkauskas.

Paskaitos metu buvo pasakojama apie ankstesniųjų metų, t. y. 1980 m., naujagimių maitinimo teoriją ir pateikiami konkretūs neatitikimai su natūraliais vaiko maitinimosi poreikiais. Išsamiai paaiškinta, kuo skiriasi mamos pienas nuo karvės pieno bei ne natūralių mišinių. Buvo pateikti neginčijami faktai, kad mamos pienas – tai tobulas, individualiai Jūsų kūdikiui sukurtas maistas ir vaistas, o natūralus žindymas, kaip emocinis ryšys tarp vaiko ir mamos, išlieka ne vienerius metus, sukurdamas fiziologinę ir psichologinę apsaugą.

Lektorius aptarė keletą žindymo krūtimi technikų. Pabrėžė, kad skiepai būtini kūdikiams ir vaikams, nes šie priklauso jautriausiai amžiaus grupei. Jų besiformuojantis organizmas dar yra per silpnas, kad pats savarankiškai, apsigintų nuo jį puolančių virusų ir infekcijų.

Susitikimo pabaigoje buvo galima pasikonsultuoti ir padiskutuoti natūralaus maitinimo klausimais su šios srities profesionalu. Lektorius taip pat pristatė savo parengtą ir jau ketvirtą kartą išleistą knygą „Kūdikio maitinimas: nepakeičiamas kaip motinos meilė“.

„BET KURI VEIKLA DAUG GERIAU SEKASI, KAI EIDAMI JOS ATLIKTI ŽINOME, KAIP IR KODĖL VISKAS VYKSTA, NĖŠTUKĖMS LINKIU Į MOTINYSTĘ ATEITI IŠMINTINGOMIS PROFESIONALĖMIS, O NE BAIKŠČIAI SPĖLIOJANČIOMIS „MĖGĖJOMIS“. VAIKAI – NE ŽAISLIUKAI, O ŽINDYMAS PRASIDEDA TUOJAU PAT PAGIMDŽIUS!“,- KAZIMIERAS VITKAUSKAS

Informaciją apie Šiaulių r. sav. visuomenės sveikatos biuro organizuojamus nemokamus sveikatos renginius ir konkursus galite rasti tinklapyje www.siauliurvsb.lt, „Facebook“ paskyroje (@siauliurvsb), Šiaulių r. sav. internetinėje svetainėje, rubrikoje „Gyventojams“ – „Visuomenės sveikatos biuras“, www.kursenai.lt skiltyje „Sveikata“, savaitraštyje „Kuršėnų krašto žinios“, tinklapyje www.etaplius.lt, laikraštyje „Šiaulių kraštas“ ir viešuosiuose rajono skelbimams skirtose vietose.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Viktorija Strazdinienė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: