REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Pirmasis projekto „Kino pažinimo erdvės įkūrimas Kuršėnuose“ II etapas „Kinas + fotomenas“ užsiėmimas

2019 metų kovo 28 dieną, prabėgus visai nedaug laiko nuo pirmojo projekto etapo, Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pradėjo vykdyti antrąjį projekto etapą. „Kino pažinimo erdvės įkūrimas Kuršėnuose“ II etapas „Kinas + fotomenas“ – tai projekto tęsinys, kuriuo norima dar daugiau ir plačiau sudaryti sąlygas įvairaus amžiaus žmonėms atskleisti, ugdyti ir vystyti savo kūrybinį potencialą ir tapti ne tik intelektualiais kino žiūrovais, žinovais aktyviai ir prasmingai dalyvaujant edukacinėse kino pažinimo veiklose, bet ir plėsti bei gilinti saviraiškos galimybes fotografijos mene. Dėl to paskutinį kovo ketvirtadienį projektui startą davė Kuršėnų politechnikos mokyklos fotografijos (vizualinio dizaino) mokytoja-metodininkė Inga Viršilienė.

Pirmąjį fotografijos kūrybos ciklo užsiėmimą pradėjome tema „Portretinė fotografija“. Portreto žanras be abejonės yra pats populiariausias tarp fotografų. Juk visi tik gavę fotoaparatus tuoj pat skuba įamžinti savo šeimos narius, draugus, bendradarbius ar bendraklasius. Žmogus intuityviai pasiėmęs fotoaparatą nori nufotografuoti kitą žmogų. Šįkart susipažinome su portretine fotografija ir jos meno susirinkę gimnazistai mokėsi pasitelkdami savo išmaniuosius telefonus. Svarbiausias ir pagrindinis fotografijos elementas, be kurio nebūtų geros nuotraukos, tai yra šviesa. Jei fotografuojama patalpoje, žinoma, geriausią nuotrauką išgautumėte prie lango. Bibliotekos Kino erdvėje susirinkę moksleiviai fotografavo vieni kitus ir taip bandė išgauti tobuliausią portretinę nuotrauką. Po praktinės užsiėmimo dalies lektorė I. Viršilienė pakomentavo kiekvieną nuotrauką. O jų buvo įvairių. Fotografuojant žmogų akys yra pats svarbiausias portreto elementas. Nesvarbu, ar jos žiūrės į objektyvą, ar bus nusuktos, ar bus kadro centre, ar kur nors kampe – kiekviena variacija keis fotografijos prasmę. Žmogus intuityviai visų pirma žiūri į kito žmogaus akis, tai akys pasakoja apie žmogaus nuotaiką, išgyvenimus, savijautą. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į vadinamą „triukšmą už nugaros“. Reikėtų vengti nereikalingo fono, kuris gali užgožti fotografuojamąjį. Bet redaguojant nuotrauką visada galima ją apkarpyti. Aptarėme ir kelias pagrindines nuotraukų ir vaizdų redagavimo programas, tokias kaip „Photoshop“, „Corel“, „iPiccy“.

Kiekvienas fotografas, tarsi dailininkas, kuris nori surasti savo tobuliausią aukso pjūvį. Kadangi įvyko dar tik pirmasis užsiėmimas, moksleiviai atsisveikino pilni įspūdžių tikėdamiesi kito susitikimo metu išmokti dar vieną naują fotografijos temą.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Projektą finansuoja

Partneriai

Projektą vykdo

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: