REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Nuvilnijo, nuaidėjo vaikų knygos šventė Nuotraukos

Jau 14-ąjį kartą ne tik Kuršėnuose, bet ir visame pasaulyje, 2019 metų balandžio 2 dieną minėjome Tarptautinę vaikiškos knygos dieną. Kasmet Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkės organizuoja ir stengiasi surengti kuo įdomesnę ir įvairesnę šventę. O ši šventė pavadinimu „Knygos padeda neskubėti“ tikrai ypatinga, mat plakatą ir kreipimąsi į skaitytojus šiemet patikėta kurti garsiausiam mūsų šalies iliustruotojui ir rašytojui Kęstučiui Kasparavičiui. Vaikams šis rašytojas labai gerai žinomas ir jo kurtos knygelės bibliotekoje – pačios skaitomiausios ir mėgstamiausios. O renginį spalvotai, išradingai ir džiaugsmingai, kaip visada su puikia idėja, atidarė Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Ikaras“ aktoriukai. Palinkėję visiems susirinkusiems įdomių knygų žodį perdavė renginio vedėjoms – bibliotekininkėms Karolinai ir Vilmai. Pasidžiaugusios gausiu atėjusiųjų būriu vaikų, tėvelių ir kitų svečių, pasisveikinome ir su kasmetine šventės globėja, Lietuvos Respublikos seimo pirmininko pirmąja pavaduotoja Rima Baškiene ir jos padėjėja Ada Grakauskiene. Ir kaipgi šventė be dainų. Tad pirmąją dainelę visiems padovanojo Meninio ugdymo studijos „Mikitukas“ (vadovė Eglė Žalalienė) solistė Gabija. Po skambios dainelės, norėdami nepamiršti ir išlaikyti bibliotekos tradicijas, ir šįkart buvo apdovanoti tie, kurie nesibodi paimti į rankas knygą ir biblioteka jiems tarsi antrieji namai. Už puoselėjamą meilę knygai, skaitymo skatinimą, bendradarbiavimą, aktyvų dalyvavimą bibliotekos renginiuose buvo apdovanotos trys klasės – Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos 3b klasės mokiniai (mokytoja Birutė Juknienė), Kuršėnų Daugėlių pagrindinės mokyklos 3 klasės moksleiviai (mokytoja Asta Startienė) bei Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro visos dienos mokyklos mokiniai (auklėtoja Rasa Poškienė). Pasidžiaugę bibliotekos globėjos įteiktomis dovanomis – knygelėmis – vaikai pažadėjo dar dažniau užsukti į Vaikų literatūros skyrių ne tik pasiimti knygų, bet ir pažiūrėti kino filmus atsinaujinusioje bibliotekos Kino erdvėje, pažaisti stalo žaidimus. Pasiklausę dar kelių dainelių visi susirinkusieji buvo pakviesti į edukacinius užsiėmimus. Ant kiekvienos iš salėje esančios kėdės buvo užklijuoti numeriukai nuo 1 iki 4. Tad labai gražiai visi pasiskirstė po įvairias veiklas: tai ir virtualios realybės žaidimai su akiniais, medinis konstruktorius „Upė“, interaktyvios knygutės, originalaus knygos skirtuko kūrimas ir kt.

Dėkojame visiems atėjusiems ir nė neabejojame, kad knygoms ant kiekvieno iš mūsų kelių yra be galo įdomu. Tarptautinės vaikų knygos dienos proga visiems palinkėjome, kad patys būtume knygoms įdomūs ir atsisveikinome jau iki kitų metų šventės.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Robertos Rasikienės

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: