REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ Šiaulių r. Daugėlių lopšelyje-darželyje

Emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ kovo mėnesį skelbė Sąmoningumo didinimo mėnesiu „BE PATYČIŲ“. Prie šios iniciatyvos prisijungė ir Šiaulių r. Daugėlių lopšelis-darželis. Visą mėnesį buvo vykdomos veiklos, renginiai, akcijos, siekiant ugdyti vaikų draugiškumą, pagarbą kitiems, empatiją.

Sąmoningumo didinimo mėnesiui prasidėjus buvo paruoštas stendas „BE PATYČIŲ“, paskelbta antrus metus organizuojamos akcijos “Užkrėsk gerumu” pradžia, kurios metu buvo aukojamas maistas beglobiams “Šiaulių letenėlės” gyventojams bei Kuršėnų kūrybos namų augintiniams. Lopšelio-darželio bendruomenė atsisveikino su žiema ir sutiko pavasarį. Užgavėnės įstaigoje buvo švenčiamos kitaip, Žiemą išlydėjo draugiškai, be smurto, su šokiais ir dainomis. Pasitinkant pavasarį buvo skatinamas bendradarbiavimas tarp grupių ugdytinių, tėvų, pedagogų ir kitų specialistų. Buvo organizuojamos veiklos: “Darbščiosios pėdutės” (“Voveriukų” ir “Žiogelių” grupės), kalbos sutrikimų ir patyčių prevencijos valandėlės “Gėlės ir gėlytės” (“Voveriukai” su “Žiogeliais”, “Kiškučiai” su “Ežiukais”), kurias organizavo įstaigos logopedė D. Liaudanskienė, bei apskritojo stalo diskusija tėvams ir pedagogams “Auklėjimas be prievartos” su psichologe J. Simonavičiene.

Žinoma, lopšelis-darželis neapsieina be socialinio-emocinio intelekto ugdymo. Per Sąmoningumo didinimo mėnesį BE PATYČIŲ lopšelio-darželio ugdytiniai dalyvavo „Vaikų linijos“ siūlomose veiklose, Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos specialistų parengtoje socialinių ir emocinių kompetencijų ugdymo programoje „Emociukų kelionė“ ir auklėtojos V. Klimavičienės organizuotuose programos „Olimpinių vertybių ugdymas“ užsiėmimuose. Buvo skelbiamos malonių žodžių, apkabinimų dienos, akcija „Tu man patinki, nes…“. Akcijos metu ugdytiniai kalbėjo malonius žodžius apie kitus ugdytinius ir lopšelio-darželio darbuotojus.

Visą mėnesio veiklą vainikavo „Ežiukų“ grupės spektaklis „Vilkas ir 7 ožiukai“, kurį pastatė auklėtoja R. Tilenienė. Baigiamojo renginio metu buvo diskutuojama apie teigiamus ir neigiamus personažus, vaikai rinkosi, kokiu personažu norėtų būti patys, kaip elgtųsi įvairiose situacijose. Pabaigoje vyko viso mėnesio veiklų aptarimas, refleksija.

Rengė auklėtoja Simona Glazauskienė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: