REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Vienybė Parkinsono liga sergantiems ir jų artimiesiems

Vis ilgėjant žmonių gyvenimo trukmei atsirado sąvoka „sveikas senėjimas“. Vyresnio amžiaus asmenys kviečiami nuolatos mankštintis, sveikai maitintis ir gerinti savo psichikos sveikatą. Visgi neišvengiamai atsiranda sergančiųjų tam tikromis senatvės ligomis. Viena iš jų – Parkinsono liga. Kiekvienais metais balandžio 11 d. minima Pasaulinė sergančiųjų Parkinsono liga diena, kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į šią ligą ir didinti informuotumą apie ją.

Šiaulių r. sav. visuomenės sveikatos biuras kvietė šią dieną minėti kartu. Būdas gana paprastas, tačiau labai veiksmingas – žygis su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis. Saulėtą penktadienio rytą Šiaulių r. III-jo amžiaus universiteto studentai rinkosi į susitikimą su visuomenės sveikatos specialistė, kuri ne tik priminė ŠĖ pagrindinius principus, vedė žygį, bet ir pasakojo apie Parkinsono ligą, jos požymius bei prevencines priemones. Sustojimų metu dalyviai taip pat dalijosi savo artimųjų patirtimi bei diskutavo apie ligos atsiradimo priežastis. Žygio metu aplankėme didelę dalį Kuršėnų miesto bei garsiuosius Pušyno ąžuolus, iš kurių vieną stipriai apkabinome ir šiuo gestu reiškėme vienybę Parkinsono liga sergantiems ir jų artimiesiems.

Turime pasigirti, kad nužygiavome apie 6 km. suskaičiavome vidutiniškai apie 10000 žingsnių ir pasisėmėme motyvacijos ir jėgų artėjantiems pavasariniams darbams.

2017 m. Lietuvoje Parkinsono liga sirgo 16681 moteris ir 10335 vyrai. Šiaulių r. sergantys – 277 moterys ir 158 vyrai. Lietuvoje nuo Parkinsono ligos mirė 165 žmonės (106 moterys ir 59 vyrai) (5,83/100 000 gyv.), o Šiaulių rajone 2017 m. mirė 8 žmonės (6 moterys ir 2 vyrai) (19,36/100 000 gyv.). Amžius yra vienas svarbiausių Parkinsono ligos rizikos veiksnių, paprastai simptomai pasireiškia apie 55 metus, bet kartais ir anksčiau – apie 40 metus, dažniausiai moterims.

Šiaulių rajono visuomenės sveikatos specialistai primena pagrindinius šios ligos požymius:

 • pusiausvyros sutrikimas
 • orientacijos sutrikimas
 • eisenos pasikeitimas
 • judesių sulėtėjimas
 • rijimo sutrikimas
 • mąstymo sulėtėjimas
 • kalbos sutrikimas
 • galūnių bei kūno sukaustymas
 • galvos ir galūnių drebėjimas 

KASDIENĖ MANKŠTA, FIZINIS AKTYVUMAS, REABILITACIJA, VISAVERTĖ SUBALANSUOTA MITYBA GALI PADĖTI IŠVENGTI ŠIOS LIGOS ARBA PALENGVINTI SIMPTOMUS!

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistai

 • Siųsti draugui
 • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: