REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Gegužės 10 diena – pasaulinė judėjimo sveikatos labui diena

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) jau nuo 2000 m. mini šią dieną. Vis spartėjantis gyvenimo ritmas, stresas, rūpesčiai namuose ir darbe, fizinio aktyvumo nebuvimas ar nepakankamas jo išlavinimas ir netinkamai subalansuota mityba yra daugumos ligų sukėlėjai. Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad sveikata didžiąja dalimi priklauso nuo paties žmogaus, nes sveikatą apie 50 proc. lemia gyvenimo būdas ir paties žmogaus elgesys. Šios dienos pagrindinis tikslas –  propaguoti fizinį aktyvumą ir didinti bendruomenės narių informuotumą apie fizinio aktyvumo naudą, skatinti fizinį aktyvumą visose veiklos srityse tokiose kaip: darbas, aktyvus laisvalaikis ir namų ruoša bei pateikti konkrečias fizinio aktyvumo rekomendacijas įvairioms socialinėms ir amžių grupėms.

FIZINIO AKTYVUMO POVEIKIS ŽMOGAUS SMEGENŲ SVEIKATAI

Tam, kad smegenims maksimaliai padėtume, vienas iš efektyviausių būdų yra judėjimas. Įvairi aerobinė veikla, tokia kaip pasivaikščiojimas sparčiu žingsniu, plaukiojimas, lėtas bėgimas, važiavimas dviračiu, aktyvina pažintines, atminties funkcijas, gerina kraujotaką, deguonimi prisotina kraują ir smegenis, padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje, mažina laisvųjų radikalų. Tačiau dopamino – laimės hormono – neskatina įprasti, automatiški, iš anksto žinomi judesiai. Kuo įvairesnė bus mus supanti aplinka, tuo daugiau naudos gaus organizmas tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Tyrimai rodo, kad sportavimas būnant gamtoje turi nepalyginamai daugiau pranašumo, nei sportuojant miesto sąlygomis. Dėl fizinės veiklos padidėjęs hormono endorfino kiekis sąlygoja skausmo sumažėjimo jausmus, serotoninas lemia gerą nuotaiką, norepinefrinas pagerina motyvaciją, susikaupimą, dopaminas suteikia atpildo jausmą, taip pat gerina mokymąsi bei didina motyvaciją. Fizinių pratimų dėka didėja ir neutrotrofinio faktoriaus kiekis (BDNF), kuris dalyvauja naujų nervų ląstelių gamyboje, reguliuoja emocijas, nuotaiką, padeda palaikyti nervų ląstelių imuninę sveikatą. Mokslininkai teigia, kad streso ir nerimo valdyme panašią įtaką turi tiek aerobiniai, tiek anaerobiniai pratimai. Svarbiausiu lemiamu veiksniu išlieka sportinės veiklos reguliarumas, judesių įvairovė, laimės ir pasididžiavimo savimi jausmas po sportinių užsiėmimų.  

SVEIKATA NĖRA DOVANA. TAI ATPILDAS UŽ RŪPINIMĄSI SAVIMI IR SĄMONINGĄ SIEKIMĄ BŪTI GERESNIU NEI VAKAR!

Šiaulių r. sav. visuomenės sveikatos specialistai primena, kad norint išlikti sveikiems, reikalinga ne tik tinkamai subalansuota mityba, bet ir aktyvus gyvenimo būdas. Specialistai yra įsitikinę, jog judėjimas turėtų tapti viena iš svarbiausių mūsų gyvenimo užduočių ir su džiaugsmu vykdo fizinio aktyvumo skatinimo programą Šiaulių rajono bendruomenėms. Viena iš tikslinių grupių – mūsų šaunieji senjorai!

Mokymų esmė – skleisti informaciją apie fizinio aktyvumo naudą, fizinių pratimų efektyvumą bei fizinės veiklos pasirinkimo galimybes. Šis laikas buvo ir tikrai dar bus praleistas linksmai ir produktyviai.

Norite pabandyti, prisijungti prie šios nuostabios kompanijos? Daugiau informacijos apie Šiaulių r. sav. visuomenės sveikatos biuro organizuojamus nemokamus sveikatos renginius ir konkursus galite rasti tinklapyje www.siauliurvsb.lt, „Facebook“ paskyroje (@siauliurvsb), Šiaulių r. sav. internetinėje svetainėje, rubrikoje „Gyventojams“ – „Visuomenės sveikatos biuras“, www.kursenai.lt skiltyje „Sveikata“, savaitraštyje „Kuršėnų krašto žinios“, tinklapyje www.etaplius.lt, laikraštyje „Šiaulių kraštas“ ir viešuosiuose rajono skelbimams skirtose vietose.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Skaistė Grigytė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: