REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Tarptautinę šiaurietiškojo ėjimo dieną apie žmogaus kognityvines funkcijas

Visi naujausi psichologiniai ir fiziologiniai tyrimai patvirtina, kad mūsų kūnas ir siela yra visuma bei veikia vienas kitą. Jei esame prastos fizinės formos, mus dažniau aplanko liūdnos, pesimistinės mintys, mažėja produktyvumas darbe, atsiranda įtampa asmeniniuose santykiuose. Jei mūsų kūnas yra sveikas, smegenys gauna pakankamai deguonies, esame kūrybiški ir energingi, kasdienius darbus atliekame greitai ir su malonumu.

Einant šiaurietiškuoju žingsniu, dirba per 90 proc. mūsų raumenų, išnaudojamos ne tik kojos, bet ir viršutinė kūno dalis, rankos. Ėjimas su lazdomis, skirtingai nei bėgimas, nuima dalį krūvio, tenkančio kojų sąnariams ir nugarai, o teisingai atliekami judesiai atpalaiduoja kaklo ir pečių raumenis.

Šiaurietiškasis ėjimas ne tik padeda įveikti nugaros skausmus, kovoti su antsvorio problemomis, turi teigiamą poveikį širdies darbui, bet ir gerina nervų bei imuninę sistemas. Taip pat yra veiksmingas gydant kvėpavimo ir kraujotakos sutrikimus, stuburo ligas. Jis puikiai tinka vyresnio amžiaus bei antsvorio turintiems žmonėms, kaip bendro fizinio pasiruošimo ar reabilitacijos po traumų priemonė.

Šiaurietiškasis ėjimas stiprina raumenis, sąnarius ir raiščius daro elastingesnius, stiprina kaulus, mažina osteoporozės tikimybę. Jis reguliuoja žarnyno veiklą, mažina stresą, gerina miegą, susikaupimo ir pastabumo savybes.

Kognityvinių funkcijų sutrikimai padidina riziką nukristi

Kognityvinių funkcijų silpnėjimas su amžiumi pasireiškia šiais simptomais: užmaršumas, gebėjimo išlaikyti dėmesį sumažėjimas, problemų sprendimo priėmimo lėtėjimas. Šie simptomai gali būti ir tokių rimtų ligų kaip demencija, depresija ar net Alzheimerio liga.

  • Aktyvus gyvenimo būdas, tinkama mityba, mokymasis, pažintinių funkcijų lavinimas lėtina degeneracinių procesų progresą.
  • Atliekant izoliuotus, ritminius judesius rankomis ar kojomis vyresnio amžiaus tiriamiesiems daugiau aktyvuojasi kognityviniai, asociaciniai, už veiksmo vykdymą atsakingi smegenų regionai.
  • Vyresnių žmonių smegenų aktyvacija yra tiesiogiai priklauso nuo užduoties sudėtingumo ir atlikimo tikslumo.

Dvigubos užduoties atlikimo nauda

  • Su amžiumi mažėjant organizmo energetiniams ištekliams, atliekant dvigubą užduotį, blogėja abiejų užduočių atlikimo kokybė.
  • Vyresnio amžiaus žmonės dažniau skiria prioritetą geresnei pusiausvyros kontrolei palaikyti, nei geriau atlikti kognityvinę užduotį.
  • Net paprasčiausioje pozoje (lengviausioje) pusiausvyros palaikymas reikalauja minimalių kognityvinių pastangų. Sunkėjant pusiausvyros palaikymo sąlygoms, kognityvinės pastangos pusiausvyros palaikymui didėja.

MAŽAI PASTANGŲ REIKALAUJANTI KOGNITYVINĖ UŽDUOTIS GALI PAGERINTI PUSIAUSVYROS ELGSENĄ!

Šiaulių r. sav. visuomenės sveikatos biuras tarptautinę šiaurietiškojo ėjimo dieną minėjo su šauniaisiais Šiaulių rajono senjorais. Spinduliavome abipuse simpatija, patyrėme begalė gerų emocijų, dovanojome šypsenas vieni kitiems ir skaičiavome… Viso žygio metu skaičiavome, sprendėme matematinę užduotį, kuri tiesiogiai teigiamai įtakojo mūsų kognityvinių funkcijų veiklą bei tapo nelengva dviguba užduotis mūsų galvos smegenims.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, siekdamas skatinti Šiaulių rajono gyventojų fizinį aktyvumą bei gerinti bendruomenės sveikatą, kviečia sekti nemokamų sveikatą stiprinančių renginių kalendorių ir dalyvauti organizuojamose šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimus/mokymuose. Mokymų metu bus suteikta informacija apie šiaurietiškojo ėjimo teigiamą poveikį sveikatai, tinkamą inventoriaus pasirinkimą bei bus mokoma bazinių žingsnių.

 

KVIEČIAME BŪTI AKTYVIAIS IR DAUGIAU LAIKO PRALEISTI GAMTOJE SU JUMS MIELAIS ŽMONĖMIS!

Daugiau informacijos apie Šiaulių r. sav. visuomenės sveikatos biuro organizuojamus nemokamus sveikatos renginius ir konkursus galite rasti tinklapyje www.siauliurvsb.lt, „Facebook“ paskyroje (@siauliurvsb), Šiaulių r. sav. internetinėje svetainėje, rubrikoje „Gyventojams“ – „Visuomenės sveikatos biuras“, www.kursenai.lt skiltyje „Sveikata“, savaitraštyje „Kuršėnų krašto žinios“, tinklapyje www.etaplius.lt, laikraštyje „Šiaulių kraštas“ ir viešuosiuose rajono skelbimams skirtose vietose.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Skaistė Grigytė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: