REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Veikla lauke – naudinga ir įdomu…

Atsiliepdami į Lietuvos Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos skyriaus kvietimą, gegužės 23 d. prisijungėme prie pasaulinės akcijos „Pamoka lauke“. Pamoka lauke – tai diena, kai visi mokiniai skatinami mokytis ir leisti laiką lauke, mokyklos kieme ar gamtoje. Mokydamiesi lauke vaikai stiprina savo sveikatą, plėtoja pažintinius, bendravimo ir bendradarbiavimo gebėjimus, kūrybiškumą…

Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio „Buratinas“ ugdytiniams ugdymasis lauke, gamtoje nėra naujiena. Pedagogai dažnai naudojasi įstaigos lauko edukacinėmis erdvėmis ir geografine, kultūrine bei socialine aplinka.

Dalyvaudami akcijoje „Pamoka lauke“ organizavome įvairias veiklas lopšelio-darželio kieme ir šalia įstaigos esančiame pušyne.

Mažieji „Varliukai“ darželio kieme ieškojo vabaliukų. Apžiūrėjo juos per padidinamąjį stiklą, skaičiavo kojytes, išskyrė galvą ir kūną. Kartu su auklėtoja ir auklėtojo padėjėja bandė išsiaiškinti jų pavadinimus.

„Boružiukai“ „draugavo“ su darželio teritorijoje augančiais triušiukais. Apžiūrėjo jų namelį, suskaičiavo, kiek triušiukų gyvena, kokių spalvų. Skaičiavo letenėles, ausytes, akytes ir kitas kūno dalis. Diskutavo ką gyvūnėliai ėda.  Savo įspūdžius vaikai perteikė piešdami ant šaligatvio.

„Bitučių“ ir „Žiogelių“ grupių ugdytiniai keliavo į šalia esantį Daugėlių pušyną, kur juos pasitiko Gulbinų girininkijos girininko pavaduotojas Žydrūnas Petrauskas. Girininkas kalbėjo apie skruzdėlių gyvenimą, elgseną, mitybą. Vaikai sužinojo, kad skruzdėlynai yra žeminiai, kurie būna įrengiami žemėje arba žemės paviršiuje iš žemės grumstelių. Medieniniai skruzdėlynai būna įrengti medžių kamienuose ir ten gyvena mažosios skruzdėlės. Kombinuoti skruzdėlynai įrengiami iš spyglių, žolelių, lapų ir šakų. Per padidinamąjį stiklą vaikai stebėjo skruzdes, ragaujančias atsineštus skanėstus – medų ir cukrų bei tempiančias eglių spyglius ar šapelius, kurie kaip pasakojo miškininkas daug kartų viršija jų pačių svorį ir ilgį.

Priešmokyklinukai tyrinėjo kiaulpienes darželio kieme. Matavo šaknies ir stiebo ilgį, lygino, piešė gėlių žiedais, stebėjo subrendusius augalus, tyrinėjo sėklas, pūtė pūkus.

Tai, kad ugdymasis gamtoje yra nuolatinis atradimų ir pažinimo džiaugsmas, įrodo vaikų mintys: „Mačiau mažą skruzdę, o jos šešėlis buvo didelis“ (Tomas 6 m.), „Oooo stebuklas! Pienėmis galima piešti“ (Ieva 7 m.), „Kad dažo, tai žinojau, bet kad galima piešti ant popieriaus nepagalvojau“ (Gytis 6 m.), „Man kiaulpienė kaip trintukas. Su ja pavyko nutrinti pieštuką“ (Erlina 6 m.).

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Auksė Buožienė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: