REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje – „Šeimos vakaras su LEGO“ Nuotraukos

2019 m. birželio 14 d. Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje buvo organizuojamos kūrybinės dirbtuvės „Šeimos vakaras su Lego“, kuriame dalyvavo tėveliai su vaikais. Užsiėmimo metu šeimos turėjo galimybę konstruoti ir programuoti su „LEGO WeDo 2.0, mokomaisiais rinkiniais „Fishertechnik“.

Šis vakaras buvo organizuojamas, pagal Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos inicijuotą projektą ,,Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“, į kurį įsitraukė Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

Bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Dovilė Navickaitė susirinkusiems pravedė konstravimo instruktažą, supažindino su modelių programavimo galimybėmis. Taip pat buvo parodyti jau anksčiau surinkti robotai, jų valdymo principai. Dalyviai galėjo išbandyti Lego MINDSTORMS EV3 robotukus, mažiausius dalyvius labiausiai domino robotas – šuniukas, kuris atlikinėjo įvairias funkcijas.

Lego WeDo 2.0 tai rinkinys skirtas smalsiems ir kūrybingiems vaikams, išmaniems ir inovatyviems tėveliams ir mamytėms. Su LEGO WeDo 2.0 rinkiniu galima išmokti ir geriau suprasti robotikos, tiksliųjų, gamtos ir inžinerijos mokslų medžiagą. Moderni LEGO Education metodika skatina bei tobulina XXI amžiuje aktualiausias kompetencijas: problemų projektavimo trimatėje erdvėje, galimų sprendimo būdų tyrinėjimo, algoritminio mąstymo lavinimo, kūrybiškumo ir viešojo kalbėjimo, prezentacijų įgūdžių, ugdo pasitikėjimą mąstyti nestandartiškai.

Šio užsiėmimo metu vaikus labiausiai domino LEGO WeDo 2.0. rinkiniai. Šeimos spėjo surinkti, net po kelis modelius ir juos užprogramuoti. Pirmieji modeliai buvo robotukas ir malūnėlis, vėliau buvo surinkti ir važiuojantys robotukai, kurie su programėlė WeDo 2.0. galėjo sukinėtis ir atlikti įvairias funkcijas. Vyresni vaikai su tėvais rinko sudėtingesnius konstruktorius. Taip pat buvo surinktas traktorius, kurio kranas galėjo atlikti įvairias pakėlimo funkcijas.

Užsiėmimas praėjo labai greitai, rezultatai džiugino tėvelius ir vaikus. Mažieji su dideliu entuziazmu programavo programėle WeDo 2.0. ir stebėjo, kaip surinkti modeliai atlieka įvairias funkcijas.

Dovilė Navickaitė
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotr. Dovilės Navickaitės

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: