REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Dviračių žygis, skirtas Tarptautinei jaunimo dienai Nuotraukos

Aš džiaugiuos, kad gamta nesuklysta
Kad iš žemės vėl trykšta jaunystė,
Su kuria vis atgimstam ir mes.
(Stasys Anglickis)

Šios gražios  kraštiečio Poeto, Mokytojo,  gerbusio  ir mylėjusio  jaunus žmones, minties vedami, 2019 m. rugpjūčio 8 dieną pradėjome dviračių žygį visai šeimai „Stiprūs ir greiti“, skirtą  Tarptautinei jaunimo dienai paminėti. Šiaulių rajono visuomenės  sveikatos biuro inicijuotas dviračių žygis  šįmet jau – trečiasis. Visą dieną pliaupęs lietus, atėjus žygio laikui, pasitraukė.  32 dalyviai  nuskubėjo  iki Atviro Šiaulių rajono jaunimo centro, kur  visus  pasitiko centro vadovė Kristina Pinskienė.  Ji papasakojo apie vykdomas veiklas, aprodė patalpas. Sveikatos biuro darbuotoja Viktorija Strazdinienė

pasveikino jaunuosius žygeivius, palinkėjo saugios kelionės, padovanojo po atšvaitą, pademonstravo, kaip gelbėti žmogaus gyvybę.

Toliau kelias nuvedė pro Braznavos kaimą į Olesinės vienkiemį, kur 40 metų kūrė ir gyveno bei Kuršėnuose  mokytojavo Poetas Stasys Anglickis ir mokytoja Janina Anglickienė. Bibliotekos savanorės Kamilė ir Otilija papasakojo apie šią vietovę, čia gyvenusius garbius  žmones, padeklamavo  eilėraščių, skirtų jaunimui.

Pakumulšių  gyvenvietėje dalyvius sutiko istorikas Jonas Kiriliauskas, kuris pateikė istorinių faktų ir smagių nutikimų  apie šią vietovę, joje įsikūrusius  gyventojus.  Žvyruotu, nelengvai įveikiamu vieškeliu, keliauninkai nuvyko  į Steponiškės kaimą, kažkada, Jono Kiriliausko žodžiais, buvusį prabangų, ištaigingą dvarą. Dabar čia iš retų augalų parko  belikę sąžalynai, iš žuvingo tvenkinio – žalia bala,  bebaigianti užželti ilga puiki medžių alėja.

Nepabūgę pažliugusių kelių,  pro buvusių Kumulšos ir Ringės upelių vagas, nuvykome į gyvybingą ir klestintį Beržtvų kaimą. Čia, išpuoselėtoje sodyboje, su vaizdu į vandens telkinį, dalyvių laukė  svetingi šeimininkai – Pakumulšių bendruomenės pirmininkė Edita Vilkienė ir  Kęstutis Vilkas, Žemaitijos organizacijos Kuršėnų Perkūno draugovės skautės Saida ir Ema. Jie pavargusius keliautojus sušildė arbata.  Visus  linksmai nuteikė  skautiškos duonelės kepimas ir ragavimas.

Įveikę  devyniolika kilometrų, netgi šeimos  su mažais vaikučiais, pasiryžo dalyvauti   kituose dviračių žygiuose ir taip pažinti gimtąjį kraštą.

Skaistė Grigytė, Šiaulių rajono visuomenės  sveikatos biuro  specialistė

Nuotraukos Vidos Ragauskienės

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: