REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Kartu susibūrė Šiaulių rajono visuomenės sveikatos specialistai ir nacionalinio kraujo centro specialistai

 

Per Lietuvą keliauja Nacionalinio kraujo centro iniciatyva – neatlygintinos kraujo donorystės akcija, kurios viena iš daugelio stotelių – Šiaulių rajonas. Rugpjūčio mėnesio 20 d. darbo valandomis nuo 11.00 iki 17.00 val., Kuršėnų L. Ivinskio aikštėje buvo imamas kraujas iš donorų. Gydytojai atsakinėjo į rūpimus klausimus kraujo donorystės tema. Duodantiems kraujo buvo nemokamai nustatoma kraujo grupė ir Rezus faktorius, hemoglobino kiekis kraujyje, po kraujo davimo atliekami hepatito B, C, sifilio, ŽIV tyrimai.

Davusiems nustatytą kraujo dozę buvo dovanojamos dovanėles su Nacionalinio kraujo centro atributika.

Ne pirmą ir tikrai ne paskutinį kartą prie šios gražios veiklos prisijungė ir Šiaulių rajono visuomenės sveikatos specialistai.

„Išvyka pasisekė labai puikiai – atėjo 76 (36 pirmą kartą) norintys. Iš jų donorais galėjo tapti 66 asmenys. Šios akcijos metu net 28 donorai kraujo aukojo pirmą kartą. Ačiū Jums labai už pagalbą ir bendradarbiavimą organizuojant neatlygintinos kraujo donorystės akcijas Šiaulių rajone!“, – Inga Krivickienė, bendrosios praktikos slaugytoja – donorų organizatorė

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras taip pat prisijungė organizuojant šią puikią iniciatyvą bei atvyko į šventę su įvairia vaizdine medžiaga prietaisais ir dovanėlėmis dalyviams. Sveikatos palapinėje visi norintys galėjo pamatuoti savo gyvybinė plaučių talpą. Spirometrija – plaučių funkcijos tyrimas, kurio metu matuojamas maksimaliai įkvėpusio žmogaus iškvepiamo oro tūris ir greitis. Šis tyrimas yra svarbus diagnozuojant lėtinę obstrukcinę plaučių ligą, bronchinę astmą, kitas obstrukcines plaučių ligas. Taip pat miestiečiai specialiuoju „Pico Smokelyzer Simple Co“ aparatu galėjo patikrinti iškvepiamo anglies monoksido kiekį plaučiuose bei padiskutuoti apie rūkymo žalą ir metimo galimybes. Visi norintys turėjo galimybę pamatuoti kraujo spaudimą ir
hidrauliniu rankos dinamometru pamatuoti izometrinę plaštakos griebimo jėgą. Dalyviai noriai diskutavo apie sveiką mitybą, fizinį aktyvumą, žalingus įpročius ir lėtines neinfekcines ligas. Biuro atstovės teikė informaciją bei vaizdinę medžiagą, susijusią su kai kurių priklausomybių žalingu poveikiu žmogaus kūnui. Dauguma praeivių bei Nacionalinio kraujo centro atstovai susigundė dalyvauti viktorinoje „Ką žinau apie sveikatą“ ir nei vienas iš jų neliko be atminimo dovanėlės. Savo ruožtu norime padėkoti pagrindiniams šventės organizatoriams bei dalyviams, visiems kartu ir kiekvienam atskirai!

Informaciją apie Šiaulių r. sav. visuomenės sveikatos biuro organizuojamus nemokamus sveikatos renginius ir konkursus galite rasti tinklapyje www.siauliurvsb.lt, „Facebook“ paskyroje (@siauliurvsb), Šiaulių r. sav. internetinėje svetainėje, rubrikoje „Gyventojams“ – „Visuomenės sveikatos biuras“, www.kursenai.lt skiltyje „Sveikata“, savaitraštyje „Kuršėnų krašto žinios“, tinklapyje www.etaplius.lt, laikraštyje „Šiaulių kraštas“ ir viešuosiuose rajono skelbimams skirtose vietose.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti
visuomenės sveikatos stiprinimą, Skaistė Grigytė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: