REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Žygis-akcija į Vaišnorių ir Šobliškių kaimus

 

Paskutinę vasaros dieną, rugpjūčio 31-ąją, prie Gilaičių bibliotekos rinkosi vaikai, jaunimas bei vyresnieji kaimo gyventojai. Būriavosi ne šiaip sau, o pasiruošę žygiui-akcijai po išnykusius Gilaičių apylinkėse esančius Vaišnorių ir Šobliškių kaimus. Įsijungdami į Šiaulių rajono viešosios bibliotekos projektą „Šiaulių rajono nykstančių ir išnykusių kaimų istorijos“ Gilaičių biblioteka kartu su Kužių gimnazijos istorijos mokytoja Violeta Laurutienė, bibliotekos savanoriu Augustu Jasiūnu, vasaros metu rinko informaciją apie du buvusius kaimus, jų gyventojus. Vėliau gimė mintis pastaruosius kaimus ir juose gyvenusius žmones pagerbti, pagaminant atminties lenteles. Gražiai akcijai pritarė ir Kužių seniūnijos seniūnė Jolanda Rudavičienė, kuri organizavo lentelių gamybą ir mielai prisijungė prie renginio dalyvių. Puikiai nusiteikusi Gilaičių jaunuomenė, lydimi Gilaičių bibliotekininkės Ritos Bielskienės, mokytojos Violetos Laurutienės, nužygiavę tris kilometrus, pasiekė Vaišnorių kaimą. Ūkininkas Arvydas Pakamanis, kuris, kaip pats sakė, Vaišnoriuose basas, būdamas vaikas bėgiojo, nepatingėjo atvežti ir vyresniuosius gilaitiškius, o vėlia  kastuvą paėmęs, atminimo lentelei įstatyti, duobę kasė. Susitikimo  dalyvius su projekto tikslais, uždaviniais supažindino Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė Rita Bielskienė, o Kužių gimnazijos istorijos mokytoja Violeta Laurutienė išsamiai pristatė Vaišnorių kaimo istoriją, paminėjo priežastis dėl kurių kaimas išnyko. Kužių seniūnijos seniūnė pasidžiaugė dalyvių iniciatyvumu, ir šios akcijos sumanymu. Po trumpos atokvėpio valandėlės, ir bendrų pietų ant pievelės, buvo leistasi į kitą išnykusį Šobliškių kaimą, kuris nutolęs nuo Vaišnorių apie keletą kilometrų. Šis kaimas taip pat buvo įamžintas atminimo lentele. Senieji kaimo gyventojai noriai dalijosi savo prisiminimais, atsakinėjo į pateiktus vaikų klausimus. Keistas jausmas visus apimė, bestovint po vienintele kaimo liudininke gražuole pušimi. Sunku patikėti, kad tuščiuose, nukultų javų laukuose, kadaise stovėjo dešimtis sodybų, žmonės gyveno įprastą gyvenimą, o juos visus siejo tvirtas bendrystės jausmas.

Labai dėkojame Kužių seniūnei Jolandai Rudavičienei, kuri pasirūpino atminimo lentelėmis, buvusiam Vaišnorių kaimo gyeventojui Arvydui Pakamaniui, kuris atvežė į kaimus senoles, padėjo pastatyti atminimo lenteles, Kužių gimnazijos IIg klasės mokiniui Augustui Jasiūnui už video medžiagą .

Negalima nepaminėti Gilaičių bibliotekos savanorio Augusto Jasiūno minties: „Tikiu, jog mūsų padarytas darbas yra labai reikšmingas – tai pagarbos išraiška praeičiai, bei žymė ateičiai“.

 

Rita Bielskienė,

Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė

Violeta Laurutienė,

Kužių gimnazijos istorijos mokytoja

 

 

Aut. nuotraukos

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: