REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Susitikimai su rašytoja Irena Buivydaite Šiaulių rajono bibliotekose

 

2019 m. rugsėjo 5–6 dienomis Šiaulių rajono bibliotekose vyko susitikimai su viena populiariausių lietuvių grožinės literatūros rašytojų, vertėja Irena Buivydaite. Ištikimiausi rašytojos gerbėjai Kuršėnų Vytauto Vitkausko, Naisių, Gruzdžių Augustino Griciaus, Kužių bibliotekose, turėjo galimybę iš arčiau susipažinti, pabendrauti su neeilinio talento moterimi, dirstelėti nors akies krašteliu į rašytojos kūrybinę virtuvę.

Ketvirtadienio vakarą netradicinėje aplinkoje, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro amfiteatre, vyko atviras ir jaukus pašnekesys su Irenos Buivydaitės romanų gerbėjomis, o kartkartėmis pūstelėdavęs nedidelis vėjelis, įnešė į šį pasimatymą šiokio tokio nerūpestingumo. Susitikimo dalyvės turėjo galimybę susipažinti su spaudinių paroda ,,Irenos Buivydaitės romanai“, kurią parengė bibliotekininkės. Rugsėjo 6-ąją, apie pusiaudienį, rašytoja jau bendravo su Naisių bibliotekos ištikimomis skaitytojomis, o po susitikimo viešnia aplankė Naisių gyvenvietės puikiąsias lankytinas erdves.

Tą pačią dieną Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekoje rašytoja I. Buivydaitė tęsė pažintį su šios bibliotekos skaitytojomis, pristatė savo paskutinį romaną „Rožių dvaras“, mielai atsakinėjo į susitikimo dalyvių pateiktus klausimus. Kužių seniūnijos salėje rašytojos laukė ne viena staigmena. Pirmoji – tai Kužių salės moterų vokalinių ansamblių (vadovė Kristina Lučinskaitė) paruošta muzikinė dovana – romantinių dainų ir nelaimingos meilės jausmo persmelktų romansų melodijos, kurios puikiai dera su rašytojos kūryba. Rašytoja po dviejų dienų besitęsiančių susitikimų, bet  nerodanti nuovargio ir vis dar simpatiškai besišypsanti, maloniai kalbino salėje sėdinčias jaunesnes ir vyresnes moteris, kurios atėjo pabendrauti su jų mylima rašytoja. Šie tradiciniai susitikimai rugsėjo pirmąjį savaitgalį su rašytojais, įžymiais visuomenininkais ne atsitiktiniai, o įžanga į prasidedančius kasmetinius Šilinės atlaidus ir miestelio šventę Kužių miestelyje. Klausimų gausa dar kartą įrodė, kad Irenos Buivydaitės romanai, verstos knygos skaitomos ir neužsiguli bibliotekų, knygynų lentynose. Taigi, ir pastarąją dieną Kužių seniūnijos salėje nesimatė paruoštos autorės knygų parodėlės, o bibliotekininkių paaiškinimas buvo aiškus ir logiškas – visos knygos pas skaitytojus. O vietoje parodėlės, susitikimo dalyvių ir pačios rašytojos laukė maloni intriga –žaismingas dialogas apie autorės knygų pavadinimus, kurį paruošė Kužių bibliotekos vyresniosios bibliotekininkės Nijolė Viktoravičienė ir Rita Bielskienė. Susitikime dalyvavo ir visus sveikino Kužių seniūnijos seniūnė, aktyvi bibliotekos skaitytoja Jolanda Rudavičienė. Pirmoji Kužių miestelio šventinė diena ir gražių susitikimų su romanų kūrėja I. Buivydaite finalinis susitikimas pasibaigė, padovanojęs puikų laiką praleistą drauge, ir įkvėpęs bibliotekų darbuotojus panašius renginius organizuoti kuo dažniau.

Rita Bielskienė,

Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

 

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Panašūs straipsniai

19-08-29 Susitikimas su rašytoja (0)

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: