REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Europos paveldo dienos Kuršėnuose – „Kuršėnų gastronomijos keliais“

 

2019 m. rugsėjo 20–22 dienos, skirtos prisiminti Europos paveldą. Šių dienų metu Europos valstybėse pagal tų metų pasirinktą temą organizuojami įvairaus pobūdžio renginiai ir veiklos. Šiemet Europos paveldo dienos kvietė pažinti ir pramogauti. Kaip žinome, kultūros paveldo objektus visi matome kasdien, o juos tyrinėdami – „skaitome“ savo tėvų, senelių, prosenelių ar senų senovėje gyvenusių žmonių istoriją, suvokiame savo kilmę ir ištakas.

Šių metų tema – „Kultūros paveldas: pažink ir pramogauk”. Norint kuo sumaniau įgyvendinti šią temą Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kuršėnų Vytauto Vitkausko struktūriniame teritoriniame padalinyje surengta popietė „Kuršėnų gastronomijos keliais“. Susirinkusiuosius pasveikino bibliotekininkės, trumpam tapusios gaspadinėmis su prijuostėmis. Bibliotekos vedėja Joneta Filinskė trumpai pristatė šių metų Europos paveldo temą. Papasakojo apie pirmosios lietuviškos receptų knygos sudarytoją Liudviką Didžiulienę slapyvardžiu Žmona. Pacitavo keletą jos originalių receptų.

Popietėje taip pat dalyvavo istorikas Jonas Kiriliauskas. Pranešėjas vaizdžiai papasakojo apie gastronomijos kelią Lietuvoje, apie patiekalus būdingus Kuršėnų kraštui. Citavo rašytojus, kurių kūriniuose atsiskleidė tikrieji maisto gaminimo, valgymo įpročiai kaimo vietovėse, bajorų namuose, smuklėse ir užeigose.

Į popietę atvyko ir aktyvi bibliotekos skaitytoja, Kuršėnų vyniotinio kūrėja Eugenija Dragūnienė. Visus sužavėjo šmaikštūs pasakojimai, pamokymai. E. Dragūnienė pasakojo: ,,Senais laikais reikėjo kažką sugalvoti iš tų pačių produktų: kiaušinių, miltų, sviesto. Pridėjus varškės gavosi vyniotinis, kurį kepiau daug metų“. Popietės dalyvė taip pat visus nustebino savo pagamintais traškučiais iš kopūsto lapų.

Baigiantis renginiui pasklido nuostabus kvapas. Dalyviai degustavo patiekalus, apie kuriuos ir pasakojo istorikas Jonas Kiriliauskas: kugelis, keptas duonkepyje, bulvės su luobele, kastinys ir sutrintos kanapių sėklos su druska, silkė svogūnų padaže.

Lietuvoje yra daugybė atradimo ir pažinimo džiaugsmų, o joje vykstantys Europos paveldo dienų renginiai – tai puiki proga dalyvauti, pamatyti, išgirsti, prisiliesti, pajausti, paskanauti to, ko niekada neragavome, pabūti ten, kur niekada nebuvome ir sužinoti tai, kas visai nauja, negirdėta ir neatrasta!

Joneta Filinskė,

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja

Nuotraukos: Dovilės Navickaitės ir Gabrielies Pastaukaitės

 

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: