REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vaikų literatūros skyriuje paminėta Europos Paveldo diena

 

Rugsėjo 20–22 dienomis ne tik visoje Europoje, bet ir įvairiuose Lietuvos miestuose bei miesteliuose vyko Europos paveldo dienos. 2019 m. Europos paveldo dienų tema – „Kultūros paveldas: pažink ir pramogauk“. Prie organizuojamų renginių, edukacinių užsiėmimų, susitikimų, ekskursijų, skirtų Europos paveldo dienoms paminėti prisijungė ir Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyrius. 2019 m. rugsėjo 20 d. suorganizuotas susitikimas su bibliotekos klubo „Smalsučiai“ nariais. Bibliotekininkės, žingeidiems vaikams, informaciją apie Europos paveldą stengėsi pateikti žaidimų, bendravimo, diskusijų ir inovatyvių veiklų forma. Iš pradžių klubo nariai prisiminė, kas yra kultūros paveldas, kur galima ieškoti informacijos apie kultūrinius ir istorinius objektus. Pristatytas Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos internetinis puslapis http://www.kpd.lt/, paaiškinta, kaip juo naudotis, norint surasti informacijos, pavyzdžiui, apie Šiaulių rajone esančius kultūros paveldo objektus. Tokiu būdu visi drauge išsiaiškinome, kad Šiaulių rajono savivaldybės teritorijoje yra per 470 kultūros paveldo objektų, esančių kultūros paveldo registre. Iš jų 214 yra valstybės saugomų sąraše, 13 nekilnojamojo kultūros paveldo objektų paskelbti kultūros paminklais. Didžiausią rajono nekilnojamojo kultūros paveldo dalį sudaro senosios kapinės ir kitos laidojimo vietos. Taip pat galima rasti ir piliakalnių, pilkapių, senovinių gyvenviečių, religinio kulto vietų.

Susipažinę su reikiama informacija, persikėlėme prie pramoginės veiklos, kuri taip pat siejosi su minimomis dienomis. Vaikai buvo pakviesti išbandyti modeliavimą su 3D pieštukais. Ant paruoštų trafaretų, kurie atspindėjo dvarus, bažnyčias, vienuolynus, malūnus ir kitus žymius kultūros objektus, vaikai piešė tarsi nė neįkvėpdami oro, kruopščiai, susikaupę, kad netradicinis kūrinys, kuris vėliau vyraus ore būtų kuo įspūdingesnis. Žinoma, kūrybiniai rezultatai nudžiugino visus, o bibliotekininkės džiaugėsi galėjusios įvairiomis formomis atkreipti vaikų dėmesį į vis dar nepažintą Lietuvos kultūros paveldą.

 

Karolina Jasiukevičiūtė,

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėjos pavaduotoja

 

 

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: