REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Visuomenės sveikatos specialistams svarbus sveikas gyventojų senėjimo procesas

 

Tarptautinė vyresnio amžiaus žmonių diena pasaulyje pradėta minėti siekiant atkreipti dėmesį į pagyvenusių žmonių poreikius ir problemas, ugdyti jaunų žmonių pagarbą, kovoti su stereotipais, kurie trukdo mūsų tėvams ir seneliams gerai jaustis visuomeninėje, darbinėje ar kitoje veikloje.

Pasaulinio lygio mokslininkai, kurie ieško sveiko ilgaamžiškumo paslapčių, sutaria, kad žmonių aktyvumas ir tarpusavio bendravimas yra dvi būtinos sąlygos gyventi sveikai ir ilgai. Šiuo ir kitais su sveikata susijusiais klausimais rūpinasi Šiaulių r. sav. visuomenės sveikatos specialistai. Biuras Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos kvietimu prisijungė prie labai gražios, šviesios akcijos – Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos minėjimo ir į šventę atvyko su įvairia vaizdine/informacine medžiaga, prietaisais ir dovanėlėmis dalyviams.

Visuomenės sveikatos specialistės aktyviai diskutavo su įvairaus amžiaus dalyviais apie psichinės sveikatos gerinimo būdus, sveikos mitybos principus, fizinio aktyvumo poreikį, žalingų įpročių poveikį ir įvairių lėtinių neinfekcinių ligų prevenciją bei sveiko senėjimo procesą. Taip pat specialistės gyventojams priminė pirmosios pagalbos principus. Dalyviai galėjo išbandyti kaip teikti pagalbą užspringusiajam, t. y. kaip gelbėti žmogaus gyvybę. Visi dideli ir maži norėjo hidrauliniu rankos dinamometru pamatuoti izometrinę savo plaštakų griebimo jėgą. Bei visi be išimties drąsiai dalyvavo viktorinose „Ką žinau apie sveikatą“ bei „Esu saugus kelyje“ ir nei vienas iš jų neliko be biuro atminimo dovanėlės.

Dėkojame šventės organizatoriams, kad dar kartą galėjome susitikti su Šiaulių rajono gyventojais ir akis į akį bendrauti, bei kviesti į įvairias sveikos gyvensenos ugdymo veiklas.

Vyresnio amžiaus žmonėms linkime nenuleisti rankų, nes siekti sveikesnio rytojaus niekada ne vėlu, o jauniesiems norime priminti, kad jaunystės nuodėmės senatvėje atsiliepia, tad būkite sąmoningi ir savo sveikata pradėkite rūpintis jau dabar!

Informaciją apie Šiaulių r. sav. visuomenės sveikatos biuro organizuojamus nemokamus sveikatos renginius ir konkursus galite rasti tinklapyje www.siauliurvsb.lt, „Facebook“ paskyroje (@siauliurvsb), Šiaulių r. sav. internetinėje svetainėje, rubrikoje „Gyventojams“ – „Visuomenės sveikatos biuras“, www.kursenai.lt skiltyje „Sveikata“, savaitraštyje „Kuršėnų krašto žinios“, tinklapyje www.etaplius.lt, laikraštyje „Šiaulių kraštas“ ir viešuosiuose rajono skelbimams skirtose vietose.

 

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Skaistė Grigytė

 

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: