REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Spalio 4 dieną gausybė informacijos ir prevencinių priemonių moterims

 

Gražų spalio mėnesio pirmąjį penktadienį Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure vyko kelios akcijos, kurios buvo skirtos atkreipti moterų dėmesį į savo kūną, jo sveikatą bei ligų profilaktikos svarbą.

Rūpinimasis savo sveikata vis dar nėra moterų prioritetas – tai patvirtina moterų elgsenos tyrimai (kas penkta moteris dėmesinga savo sveikatai ir tikrinasi dėl krūties vėžio profilaktiškai). Krūties vėžys – dažniausia moterų onkologinė liga Lietuvoje. Tačiau laiku diagnozavus krūties vėžį, galima išgelbėti 90 procentų sergančiųjų.

Eilinį kartą Šiaulių rajono moteris „NEDELSTI“ kvietė Šiaulių r. sav. visuomenės sveikatos biuras. Visą dieną gydytojai tikrinamo moterų krūtys echoskopu nemokamai. Šioje akcijoje dalyvavo bemaž 100 įvairaus amžiaus moterų, kurios buvo labai dėkingos už šią galimybę. Džiugu, kad nei vienai iš jų neteko išgirsti prastų naujienų.

Kiekvieną pirmą spalio mėnesio penktadienį minima tarptautinė šypsenos diena. Šia proga visuomenės sveikatos biure moterims buvo priminta apie burnos sveikatą, higieną, taisyklingą dantų priežiūrą. Kiekviena dalyvė gavo priemonę apnašų nustatymui, su kuria gali pasitikrinti ar gerai išsivalo dantis tiek ji pati, tiek jos artimiausieji.

Taip pat šią dieną minėjome ir tarptautinę mergaičių dieną. Šios akcijos tikslas – priminti apie ŽPV (virusas sukeliantis gimdos kaklelio vėžį) grėsmę, plitimo kelius ir apsisaugojimo būdus. Viena iš apsaugos priemonių – skiepai nuo ŽPV. Apsauga nuo gimdos kaklelio vėžio yra labai svarbi ir kiekviena moteris turi žinoti tam tikrus faktus apie šios ligos prevenciją.

 

Daugiau apie ŽPV skaitykite: http://www.ulac.lt/ligos/%C5%BD/zmogaus-papilomos-viruso-zpv-infekcija

 

Visuomenės sveikatos specialistai su eilėje laukiančiomis moterimis diskutavo ir apie mikroorganizmų atsparumą antimikrobinėms medžiagoms (antibiotikams). Šiandien atsparumas antibiotikams yra viena didžiausių sveikatos grėsmių pasaulyje. Atsparumas antibiotikams yra natūralus reiškinys, tačiau netinkamai vartojami antibiotikai žmonių ir gyvūnų tarpe paspartina atsparumo procesą. Auga infekcijų skaičius (tokių kaip pneumonija, tuberkuliozė ir gonorėja), kurias gydyti sunkiau, nes antibiotikų veiksmingumas mažėja. Atsakingo vartojimo ir rankų higienos svarbą akcentavo ir visuomenės sveikatos specialistės, dovanodamos dalyvėms muiliukus.

Dažniausiai užduodami klausimai apie antibiotikus ir atsparumą jiems: http://www.ulac.lt/lt/dazniausiai-uzduodami-klausimai-apie-antibiotikus-

Visos dienos metus dalyvės galėjo drąsiai diskutuoti su specialistais, susipažinti su vaizdinėmis priemonėmis ir gavo įvairios dalijamosios medžiagos.

 

Informaciją apie Šiaulių r. sav. visuomenės sveikatos biuro organizuojamus nemokamus sveikatos renginius ir konkursus galite rasti tinklapyje www.siauliurvsb.lt, „Facebook“ paskyroje (@siauliurvsb), Šiaulių r. sav. internetinėje svetainėje, rubrikoje „Gyventojams“ – „Visuomenės sveikatos biuras“, www.kursenai.lt skiltyje „Sveikata“, savaitraštyje „Kuršėnų krašto žinios“, tinklapyje www.etaplius.lt, laikraštyje „Šiaulių kraštas“ ir viešuosiuose rajono skelbimams skirtose vietose.

 

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistai, vykdantys visuomenės sveikatos stiprinimą

 

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: