REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Nauja skaitytojų aptarnavimo sistema Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje

 

Keičiantis ir tobulėjant įvairioms technologijoms, modernėja ir skaitytojų aptarnavimas bibliotekose. Greitas gyvenimo tempas palieka vis mažiau laiko žmonėms užsukti į biblioteką. Norėdama sutrumpinti skaitytojų sugaištamą laiką bibliotekoje ir palengvinti leidinių apyvartos apskaitą, Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos remtą projektą „Skaitytojų aptarnavimo technologinės sistemos įrengimas Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje“. Pagal jį Kuršėnuose įdiegta moderni radijo bangomis su identifikavimo atmintimi (sutrumpintai – RFID) valdoma skaitytojų aptarnavimo ir leidinių apskaitos sistema. Įdiegus šią sistemą mūsų paslaugų vartotojai norimo leidinio išdavimui ir / ar grąžinimui užtruks mažiau laiko ir ne visada bus priklausomi nuo bibliotekininko, nes paimtus leidinius galės grąžinti bet kuriuo jiems patogiu laiku, juos įmesdami į uždarą grąžinimo dėžę, pastatytą prie įėjimo į Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteką (Ventos g. 11A, Kuršėnai).

Projekto lėšomis taip pat įsigytos dvi vartotojų aptarnavimo procesų darbo stotys su instaliuota RFID technine ir programine įranga, mobilus leidinių paieškos ir inventorizavimo įrenginys bei elektroniniai praėjimo kontrolės vartai, įrengti prie pagrindinių durų su pranešimu apie galimą gaisrą. Jie, generuodami saugų ir žmogaus sveikatai bei jo asmeniniams prietaisams nekenkiantį elektromagnetinį lauką, ne tik vykdys lankytojų srauto apskaitą, bet ir užtikrins knygų saugumą, nes vagystės atveju įjungs aliarminį šviesos ir garso signalą bei užblokuos duris. Ši apsauga grindžiama ant knygų nugarėlių priklijuotomis RFID lipdėmis, kuriose įmontuota lustinė atminties mikroschema su informacija apie patį leidinį su jo išdavimo ir grąžinimo apskaita.

Įdiegę šias priemones matome, kad jų nepakanka. Parengėme projekto paraišką antram šios technologinės sistemos finansavimo etapui. Gautos lėšos leistų 2020 m. įsigyti ne tik trūkstamą RFID lipdžių kiekį visam knygų fondui bei specializuotą brūkšninių kodų konvertavimo į RFID kodus darbo stotį, bet ir lankytojų savitarnos terminalą.

Tokia skaitytojų savitarnos sistema užtikrins žymų darbuotojų ir vartotojų aptarnavimo laiko taupymą bibliotekoje: skaitytojai galės grąžinti knygas, įmesdami į knygų grąžinimo dėžę, o savitarnos informacijos terminale patys vykdyti išleistų ar bibliotekoje turimų leidinių paiešką Lietuvos integralioje bibliotekų informacinėje sistemoje (LIBIS): sužinoti kur jie padėti, pasiimti, grąžinti, o pavėlavus – mokėjimo terminale sumokėti delspinigius ar atsiskaityti už kitas paslaugas. Patogu dar ir tai, kad LIBIS sistema siunčia priminimus apie pasiimto leidinio grąžinimo termino pabaigą ir galimą jo automatinį pratęsimą.

Pabaigus įdiegti skaitytojų aptarnavimo technologinę sistemą bus automatizuoti leidinių išdavimo ir grąžinimo, fondų apsaugos, inventorizavimo, paieškos, ataskaitų ruošimo bei kiti bibliotekiniai procesai, geresnė atvirųjų fondų apsauga, optimizuotos laiko sąnaudos: bibliotekininkas greičiau, patogiau ir efektyviau aptarnaus skaitytojus, o patys skaitytojai turės leidinių išdavimo ir grąžinimo automatizuotą savitarnos galimybę.

 

Neringa Skėrytė, Almantas Šlivinskas,

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projekto vadovai

 

 

Nuotraukos Jonetos Filinskės

 

Projektą remia

 

 

Projekto partneris

 

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: