REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Drąsučių mokykla dalyvavo iniciatyvoje „Aktyvūs, draugiški, sveiki“

 

Šiaulių r. Drąsučių mokykla ankstyvą rudenį prisijungė prie iniciatyvos „Aktyviai, draugiškai, sveikai“, kurios iniciatorius – Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras. Šios programos renginių ciklo metu mokiniai tris savaites buvo skatinami: sportuoti, aktyviai leisti laiką, sveikai maitintis ir dirbti komandoje. Naudinga patirtis ir žinios gali padėti vaikams išvengti peršalimo bei infekcinių ligų, kurios dažniausiai užpuola lietingą ir šaltą rudenį.

Mokiniai dalyvavo įvairiose fizinio aktyvumo reikalaujančiose veiklose, nes tai labai svarbu žmogaus organizmui ir jo funkcijoms. Moksleiviai pamokų ir pertraukų metu daug judėjo, mankštinosi ir šoko. Vaikai žygiavo aplink Drąsučių gyvenvietę bei dalyvavo įvairiose judriose ir smagiose fizinės ištvermės reikalaujančiose estafetėse.

Sveikos mitybos įpročius turime formuoti vaikams nuo mažų dienų, todėl  vaikai buvo suburti į smagų ir draugišką kolektyvinį užsiėmimą „Mėgstame valgyti vaisius ir daržoves“. Mokiniai patys gamino, ragavo ir kitus vaišino sveikomis salotomis bei užkandžiais. Jie dalinosi savo sveikais receptais, pasiūlymais bei pasinėrė į kulinarinius eksperimentus. Dalyviai kruopščiai ruošė išsamius plakatus apie vaisių ir daržovių naudą žmogaus sveikatai, aktyviai dalyvavo žaidimuose, kūrė eilėraščius apie sveiką mitybą.

Vaikai dalyvavo pozityviose ir skatinančiose mąstyti veiklose. Svarbu tolerancijos jausmą skiepyti kuo anksčiau vaikystėje, kad vėliau nereikėtų taisyti padarytų klaidų. Taigi, pagrindinis draugiškumo savaitės tikslas – sustiprinti mokinių tolerantiškumo ir draugiškumo jausmą, parodyti, kad teigiamas bendravimas teikia daug daugiau gerų emocijų nei pyktis ir patyčios. Mokiniai dalino vienas kitam šiltus apkabinimus, nuspalvintus besišypsančius veidukus, popierines gėles ir ruošė plakatus prieš patyčias, kurie papuošė mokyklos koridorius.

Ši patirtis paliko daug gerų įspūdžių ir labiau paskatino mokyklos bendruomenės narius atkreipti dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą bei naudą žmogaus organizmui.

Parengta pagal:

http://www.smlpc.lt

 

 

Visuomenės sveikatos specialistė Martyna Kubilienė

 

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: