REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

KURŠĖNŲ VYTAUTO VITKAUSKO BIBLIOTEKOJE SUORGANIZUOTA DIENINĖ EDUKACINĖ-KŪRYBINĖ ŽAIDIMŲ KŪRIMO STOVYKLA

 

2019 m. spalio 19-20 dienomis įvyko ir antroji, sudėtingiausia, bet daugiausiai susidomėjimo sulaukusi Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vykdomo projekto „Medijos – kūrybinės technologijos“ veikla, dieninė edukacinė-kūrybinė žaidimų kūrimo stovykla. Veiklos vyko net dvi dienas vos su keletą minučių trukusiomis pertraukomis pasitarimams ar pasistiprinimui maistu. Toks didelis krūvis nebuvo numatytas stovyklos lektoriaus, programuotojo Karolio Norkūno ar projekto vadovės Karolinos Jasiukevičiūtės. Didelius tikslus ir iššūkius išsikėlė patys stovyklos dalyviai, kurie vis entuziastingiau grįždavo prie pradėto žaidimo kūrimo projekto. 

Pirmąją stovyklos dieną, kaip ir buvo numatyta, susirinkusieji susipažino su stovyklos tikslu: sukurti kompiuterinio žaidimo prototipą ir per praktinius užsiėmimus išmokti valdyti pagrindinį žaidimų kūrimo įrankį – Unity. Užsiėmimo pradžioje lektorius trumpai apžvelgė žaidimų kūrimo industriją, kokios įmanomos žaidimų kūrimo programos, principai, veikimo mechanika. Vėliau pereita prie esminių užsiėmimo dalykų. Vaikai ir jaunimas, gavę lektoriaus užduotis, bandė kurti personažus, kompozicijos elementus, maketavo grafinį dizainą, programavo, gilinosi į garso takelio formavimą ir taip susipažino su Unity programos pagrindais bei suderino techninių žinių įgijimą bei kūrybinį išradingumą. Galutinis dienos rezultatas džiugino visus: lektorių, projekto vadovę, pačius kūrėjus ir stovyklą stebėjusius asmenis. Stovyklos dalyvių bandomi darbai buvo ne tik spalvingi, išradingi, bet ir užprogramuoti judėjimui. 

Antroji stovyklos diena ne mažiau įspūdingesnė už pirmąją. Susirinkusiuosius, dėstytojas supažindino su jau paruošta tekstais, idėja dienos darbui. Dalyviai buvo suskirstyti į komandas, kurios gavo temines kūrybines užduotis, žaidimui sukurti. O žaidimas apie Šiaulių rajono krašte esančias istorines ir kultūrines vertybes: kultūros, gamtos, laisvės paminklus ir piliakalnius. Jaunieji kūrėjai nieko nelaukę ėmė įveikinėti pavestas užduotis. Kūrė personažus, objektus, garso takelį, piliakalnių dizainą, programavo projekto aplinką, suvedinėjo tekstus, kodavo reikiamas formules, skirtas žaidimo veikimui. Žinoma, netrūko ir diskusijų dėl žaidimo sekos, teko priimti sprendimus dėl žaidimo realizavimo. Dienos pabaigoje, kuri pralėkė akimirksniu, dėstytojas aiškino, kaip prototipą atskirti nuo Unity programos ir juo laisvai dalintis, viešinti, eksportuoti į kitas, pvz., Android platformas (planšetes ar mobiliuosius įrenginius).  

Dviejų dienų dieninė edukacinė-kūrybinė žaidimų kūrimo stovykla tuo nesibaigė. Dalyviai nuotoliniu būdu bendraus su lektoriumi ir toliau užbaiginės žaidimo paskutines detales, kurios reikalingos galutiniam prototipo pristatymui. 

 

 

Karolina Jasiukevičiūtė,

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėjos pavaduotoja

Projektą remia

Projekto partneris

  Projektą vykdo

 

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: