REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Minime Europos epilepsijos dieną

 

2011 metais pirmą kartą buvo pažymėta Europos Epilepsijos diena. Nutarimą 2010 metais priėmė Tarptautinis Epilepsijos biuras, kuris vienija viso pasaulio epilepsija sergančių žmonių organizacijas ir Tarptautinės Lygos prieš Epilepsiją Europos komisiją. Buvo nuspręsta, kad Europos Epilepsijos diena bus minima antrąjį vasario pirmadienį. Pirmą kartą ši diena buvo paminėta vasario 14 dieną, t. y. šventojo Valentino, kuris yra ne tik meilės, bet ir sergančiųjų epilepsija globėjas dieną. Šiais metais ji minima vasario 10 dieną.

Šios dienos tikslas – nušviesti visuomenę apie problemas, susijusias su epilepsija. Epilepsija – tai būklė, kuriai būdingi pasikartojantys centrinės nervų sistemos kilmės priepuoliai. Epilepsijos priepuolis – tai staigus, nevalingas, laikinas elgesio pakitimas, apimantis sąmonės, judesių, jutimų, autonominės nervų sistemos pokyčius, lydimus nenormalių smegenų elektrinių iškrūvių. Epilepsija diagnozuojama tada, kai ligonio gyvenime yra įvykę du ir daugiau pakartotinių neprovokuotų (t. y., nesusijusių su jokia žinoma ūmine išorine priežastimi) epilepsinių priepuolių.

EPILEPSIJOS PRIEŽASTYS

Epilepsijos atsiradimo priežasčių gali būti daug ir labai įvairių. Dažniausiai aiškios priepuolių priežasties nustatyti nepavyksta, bet yra žinoma, jog tai –  labai rimtas centrinės nervų sistemos pažeidimas, kurį galėjo išprovokuoti daugybė veiksnių:

  • galvos smegenų traumos,
  • insultas,
  • įvairūs apsinuodijimai cheminėmis medžiagomis,
  • galvos smegenų uždegimas,
  • augliai,
  • paveldėjimas (manoma, kad apie 40 proc. ligonių turi bent vieną giminaitį, kuris taip pat serga šia liga),

 

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Viktorija Strazdinienė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: