REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Šventė, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti

 

Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijoje vasario 14 dieną vyko šventė, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti bei įteikti gabiausiam mokyklos aštuntokui architektūros profesoriaus, habilituoto daktaro, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiaus kavalieriaus Konstantino Jakovlevo-Mateckio premiją.

Renginio ,,Lietuva brangi“  organizatorė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ingrida Kudrevičienė. Pradinio ugdymo mokytoja Lina Kasparienė (scenarijaus autorė) ir jos ugdytinė ketvirtokė Rusnė Paulauskaitė buvo linksmos ir žavios šventės vedėjos. Progimnazijos aktų salę meniškai papuošė pradinių klasių mokinių  kūrybiniai darbeliai, atlikti vykdant  projektą ,,Aš – mažasis Lietuvos pilietis“.

Džiugu, kad progimnazijos šventėje ,,Lietuva brangi“ dalyvavo LR Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė. Ji visada su didžiuliu džiaugsmu atvyksta į savo mokyklą, kuri alsuoja šiltais prisiminimais. Seimo narė pasveikino mokyklos bendruomenę su Vasario 16-ąja, jaunimui palinkėjo, kad pasididžiavimas savo valstybe visada degtų širdyje, kad mūsų visų darbai puoštų gimtąją šalį. Ta proga LR Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja padovanojo mokyklai paveikslą su istorine Lietuvos nepriklausomybės akto signatarų bei jų 1918 m. pasirašyto dokumento, skelbiančio, kad atkuriama Lietuvos valstybė, nuotrauka. Kuršėnų miesto seniūnas Vytautas Gedmontas taip pat sveikino susirinkusius, o mokiniams palinkėjo pirmiausia mylėti savo mokyklą, juk meilė Tėvynei prasideda būtent čia.

Pagrindinis šventės akcentas – profesoriaus Mateckio premijos įteikimas gabiausiam mokyklos aštuntokui.  Profesorius prieš daugelį metų mokėsi Kuršėnų gimnazijoje, 1948 m. ją baigė puikiais rezultatais. Jis ir šiandien palaiko artimus ryšius su Kuršėnais, ypač su Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazija, kasmet skiria gabiausiam aštuntokui paskatinti piniginę premiją. Jos tikslas – skatinti Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos mokinius gerai mokytis, domėtis ir studijuoti Lietuvai reikalingas aplinkos inžinerines specialybes, tęsti žinomo kuršėniškio mokslininko, projektuotojo, profesoriaus, habilituoto daktaro, Valstybinės mokslo premijos laureato, Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino ordino kavalieriaus Konstantino Mateckio projektavimo ir mokslo darbus. Premijai gali būti pristatomi mokyklos VIII klasių mokiniai, kurie pasiekė geriausius ugdymosi rezultatus kalendoriniais metais. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Nijolė Kadytė pristatė visus tris šių metų premijos nominantus: Austę Dovtartaitę (8b kl.), Rasą Griciutę (8b kl.) ir Robertą Pampiką (8c kl.).  Visi mokiniai yra gabūs ir darbštūs, įvairių rajoninių ir respublikinių olimpiadų dalyviai ir nugalėtojai, pavyzdingo elgesio jaunuoliai. Komisija, atsižvelgdama į premijos skyrimo nuostatus, nusprendė 2020 m. Konstantino Mateckio premiją įteikti aštuntokei Austei Dovtartaitei, itin gabiai, aktyviai ir energingai mokyklos ugdytinei, kurios mokymosi rezultatai yra puikūs. Mokinė gabi ne tik tiksliesiems mokslams, bet ir menams – muzikai, dainai, šokiui.  Visus premijos pretendentus apdovanojo LR Seimo narė Rima Baškienė ir įteikė jiems prisiminimui ir paskatinimui po Lietuvos vėliavą. Šventėje dalyvavęs profesoriaus Konstantino Mateckio draugas Vytautas Rupšys perdavė garsaus akademiko linkėjimus mokyklos bendruomenei ir jo dovaną dailės kabinetui – antikinio stiliaus biustą. Pasirodo, kad Vytautas Rupšys yra poetas, kuria puikius eilėraščius. Keletą jų šioje šventėje meniškai padeklamavo Lina Kasparienė ir Ingrida Kudrevičienė.  Į renginį buvo pakviesti ir praėjusių metų Konstantino Mateckio premijos laureatai. Atvyko Gabija Eigirdaitė ir Anika Andrušanecaitė. Jos mokosi Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje. Gabija Eigirdaitė palinkėjo Austei Dovtartaitei  ir kitiems pretendentams kuo didžiausios sėkmės siekti savo gyvenimo tikslų.

Šventėje ,,Lietuva brangi“ skambėjo daug dainų, eilėraščių, žiūrovai džiaugėsi šokėjais. Scenoje pasirodė šeimyninis trio – antrokė Vakarė Smilgytė su savo mama ir seneliu Rimantu Bačkiu atliko muzikinį kūrinį. Dainavo 3c klasės mokinė Kornelija Danielaitytė ir pradinių klasių mokinių ansamblis (vadovė  Kuršėnų meno mokyklos mokytoja Hana Mockienė, akomponatorė Danutė Streckienė), mokyklos choras ,,Vaivorykštė“, vyresniųjų klasių mokiniai (vadovė Rita Perminaitė-Krasauskienė),  o 4b klasės ugdytiniai ne tik padainavo puikią sutartinę, bet ir pašoko ne vieną lietuvių liaudies šokį (mokytojos Birutė Juknienė ir Loreta Lideikienė). Renginio pabaiga buvo itin šilta –  mokytojos jautriai deklamavo eilėraščius apie meilę tėvynei, šeimai.

 

 

Alina Šimkevičienė,

Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: