REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Nuotolinis mokymasis Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje

 

Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos bendruomenė iššūkį ugdymo procesą organizuoti nuotolinio būdu priėmė gana sėkmingai. Gimnazija yra gana gerai apsirūpinusi šiuolaikinėmis IT mokymo priemonėmis bei kompiuterine įranga. Gimnazijos mokytojai ir mokiniai nuolat naudojosi informacinėmis technologijomis ugdymo procese. Visi mokytojai ir mokiniai turi Office 365 paskyras, naudojasi elektroniniu dienynu EDUKA, EDUKA klase, egzaminatoriumi.lt bei emokyklos ištekliais. Atsižvelgiant į turimus resursus, ugdymo organizavimui nuotoliniu būdu pagrindinė darbo platforma buvo pasirinka Office 365 aplinka. Šia platforma gimnazijos mokytojai naudojasi nuo 2012 metų. Tai labai palengvino pasiruošimą nuotoliniam mokymui. Ruošiantis ugdymo organizavimui nuotoliniu būdu daug dėmesio skirta mokytojų bendravimui ir bendradarbiavimui. Office 365 aplinkoje esančia programa „Teams“ organizuojami nuotoliniai pasitarimai, mokymai, pamokų aptarimai, sprendžiamos iškilusios problemos. „Forms‘‘ programa padeda atlikti mokinių ir mokytojų apklausas. Mokiniai teigiamai įvertino nuotolinio mokymo organizavimą gimnazijoje. Į anketos klausimą „Ar patinka mokytis nuotoliniu būdu? Kodėl?“ mokiniai atsakė įvairiai:
– Mokytis nuotoliniu būdu yra pakankamai smagu, bet kyla tam tikrų iššūkių – ryšio striginėjimas, „Teams“ programėlės trukdžiai, didelis krūvis namuose dirbti savarankiškai.
– Ne, didelis mokymosi krūvis, taip pat savarankiškai mokantis prasčiau įsisavinu pamokų medžiagą.
– Kadangi niekada dar nesame to darę, todėl visai įdomu. Kartu įgysime praktikos dirbti savarankiškai.
– Taip, išbandome vis kažką naujo.
– Nelabai, nes labai daug užduodama mokytis individualiai.
– Kažkiek patinka. Truputį sunkiau susikaupti, bet yra daugiau laiko apgalvoti uždavinius.
– Patinka, nes galima daugiau laiko skirti vieno mokomojo dalyko informacijai ir išsianalizuoti viską savo tempu.
– Patinka, nes galima daugiau planuotis savo laiką ir nereikia taip skubėti.
– Iš dalies patinka. Nereikia skubėti, mažai darbo raštu, viskas vyksta internetu. Namuose yra visiškai kita aplinka, galima įsitaisyti patogiai, nėra jokio spaudimo, kada atsiskaityti darbus. Galima juos padaryti, kada nori, svarbiausia, kad atsiskaitytume iki paskirtos dienos.
– Nepatinka, produktyvesnis mokymasis yra mokykloje. Namuose ne tiek daug visko suprantame, sunku pasiaiškinti. Nors, atrodo, daug padarome, bet to neužteks artėjantiems egzaminams.
Apklausdami mokytojus, paprašėme jų išvardyti 3 priežastis, kuo nuotolinis mokymas yra naudingas. Gavome atsakymus:
– Ugdo mokinių pagrindines mokėjimo mokytis kompetencijas; Tobulėjo mokytojo pasiruošimas pamokai; Gerėja tiek mokytojų, tiek mokinių informacinių technologijų naudojimo įgūdžiai;
– Pakilo vaikų mokymosi motyvacija, mokiniai mokosi dirbti savarankiškai, stiprėja laiko planavimo įgūdžiai;
– Pagerės mokinių ir mokytojų IT naudojimo įgūdžiai; Patobulės mokinių mokėjimo mokytis kompetencija; Turime progą įvertinti betarpiško bendravimo svarbą.
– Tobulinama mokymosi mokytis kompetencija, tobulinami IT įgūdžiai, tobulinama laiko vadyba.
– Bet koks mokymasis yra naudingas. Jei lyginama, ar mokytis nuotoliniu ar visai nesimokyti, tai vienareikšmiškai nuotolinis mokymasis, esant dabartinei situacijai, yra be galo reikalingas.
– Šios nuotolinio mokimosi IT patirtys ir žinios be galo reikalingos ateities darbo rinkoje; Ugdomas mokymosi sąmoningumas ir atsakomybė; Ugdomas laiko planavimas bei savikontrolė.
Išvardydami 3 priežastis, kodėl nuotolinis mokymas nenaudingas, mokytojai akcentavo:
– Mokytojui reikia daugiau laiko ruoštis pamokoms. Mokiniai, kurie nėra įpratę atsakingai mokytis ir planuoti savo laiką, susiduria su sunkumais, tačiau, tikėtina, laikinai. Įpras. Jei šeimoje trūksta kompiuterių, kai turi mokytis keli mokiniai, nuotolinis mokymas gali kelti problemų.
– Nėra ,,gyvo” kontakto su mokiniu, tėvų stresas didesnis nei mokinių, nekantrumas dėl pradžioje stringančių programų
– Yra tik nuotolinis bendravimas. Sunku įvertinti, kiek mokinys dirba savarankiškai. Sunku patikrinti realias mokinio žinias.
– Iškilo interneto spartos problemos, ne visi mokiniai yra apsirūpinę kompiuterinėmis priemonėmis, mokytojas neturi galimybės matyti mokinių reakcijos.
– Labai norisi visus vaikus matyti ir stebėti jų reakcijas, dabar daug kas remiasi pasitikėjimu, o tiesioginiame mokyme matome visus vaikus ir net jiems neišdrįsus paklausti galime teikti pagalbą.
Į anketos klausimą „Ar verta tęsti nuotolinį mokymą gimnazijoje?“ visi gimnazijos mokytojai atsakė, kad nuotolinį mokymą reikia tęsti. Nuotolinio mokymo organizavimą gimnazijos mokytojai įvertino 9 balais iš 10.
Norime akcentuoti, kad nuotolinis mokymas tik prasidėjo. Yra klaidų, trūksta žinių, įgūdžių, bet, esant tokioms aplinkybėms, nuotolinį mokymą galima tęsti. Įgyta patirtis bus naudinga ateityje organizuojant mokymą namuose, mokiniui ar mokytojui išvykus ir panašiais atvejais.

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: